لایحه حمایت از محیط‌بانان در مسیر رسیدگی و تصویب

0
لایحه حمایت از محیط‌بانان
لایحه حمایت از محیط‌بانان

پاراف لایحه حمایت از محیط‌بانان در مسیر رسیدگی و تصویب : سید محمد مجابی معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست کشور گفت: لایحه حمایت از محیط‌بانان ضمن تکمیل، در هفته آینده تقدیم دولت می‌شود که یکی از مواد آن اشد مجازات برای ضاربان محیط‌بان و تسریع در روند رسیدگی به پرونده‌های متخلفان است.

۲۰ در صد از کارکنان سازمان حفاظت محیط زیست جانباز ، ایثارگر ، آزاده وفرزند شاهد هستند. نگاه محیط‌بانان به موضوع شهادت نگاه اعتقادی است و در کار خود علاقمند و عشق می‌ورزند. خدا را شاکریم که محیط‌بانان سازمان حفاظت محیط زیست مورد احترام وتقدیر جامعه هستند و می‌دانیم که این عزت به‌راحتی بدست نیامده است بلکه با رشادت‌ها ودلاوری‌های محیط‌بانان و به واسطه خلوص نیت آنها در کار خود بدست آمده است.

معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد: دولت یازدهم همواره توجه خاصی به مسئله محیط زیست دارد و شخص رییس جمهور رسیدگی به مسائل محیط زیست کشور را در اولویت کار دولت از همان آغاز دولت تدبیر وامید قرار داده است که از اقدامات مهم در این خصوص ابلاغ حقوق شهروندی که چندین بند آن به مسئله محیط زیست پرداخته شده، است.

وی از دیگر اقدامات سازمان را تبدیل وضعیت ۵۰۰ نفراز محیط بان‌نان سازمان حفاظت محیط زیست از قراردادی به پیمانی ذکر کرد و افزایش سختی کار محیط بانان را از دیگر اقدامات دولت عنوان کرد.

معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه شهادت سه محیط‌بان کشورمان در اوایل سال جاری، توجه دولتمردان به مسئله حمایت از محیط‌بان را بیشتر کرد، افزود: در همین راستا، لایحه حمایت از محیط‌بانان ضمن تکمیل، در هفته آینده تقدیم صحن دولت می‌شود که یکی از مواد آن اشد مجازات برای ضاربان محیط‌بان وتسریع در روند رسیدگی به پرونده‌های تخلف در حوزه شکار و صید و ابطال جواز سلاح متخلفان و گرفتن سلاح از آنان است.ایسنا.

توجه به ابعاد قضایی، استخدامی و معیشتی در لایحه محیط بانان

علی محمد شاعری نماینده بهشهر، گلوگاه و نکا در مجلس شورای اسلامی با یادآوری پیگیری لایحه حمایت از محیط بانان از دولت، گفت: لایحه مذکور در حاضر در کمیسیون اجتماعی دولت در حال پیگیری بوده و همچنین مراحل قضایی آن هم از قوه قضائیه استعلام و در حال پیگیری است؛ دولت قول داده پس از طی مراحل قانونی به زودی آن را به مجلس ارائه کند.

انتظار می رود این لایحه بعد از بررسی لایحه برنامه ششم به مجلس ارائه شود.

وی با بیان اینکه لایحه حمایت از محیط بانان دارای ابعاد قضایی، اداری و استخدامی و معیشتی است، تشریح کرد: معاضدت های قضایی از جمله ابعاد مهم این لایحه است که تحقق آن نیازمند هماهنگی های قضایی است که این هماهنگی هم اکنون در حال پیگیری است.

نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بعد از ارائه لایحه حمایت از محیط بانان به مجلس در اولین فرصت نسبت به بررسی و تصویب آن اقدام می کنیم، یادآور شد: محیط بانان قشر مظلومی هستند که با مشکلات اقتصادی، استخدامی، قضایی و معیشتی دست و پنجه نرم می کنند؛ امیدوار هستیم با تصویب این لایحه مشکلات این قشر زحمتکش و پاسداران محیط زیست مرتفع شود.خانه ملت.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید