ابلاغ بخشنامه حجاب کارمندان بخش دولتی و خصوصی توسط وزارت کشور

0

پاراف ابلاغ بخشنامه حجاب کارمندان بخش دولتی و خصوصی توسط وزارت کشور : وزارت کشور طی بخشنامه شماره ص 56/22/10420/94 مورخ 94/3/12 با عنوان شورای اداری استانها مصادیق حجاب کارمندان و کارکنان بخش عمومی و خصوصی را ابلاغ نموده است.

بر اساس اين بخشنامه  و با عنوان دستورالعمل 10 گانه ستاد صيانت از حريم امنيت عمومي و حقوق شهروندان کشور حدود پوشش کارکنان زن و مرد دستگاههای اجرايي کشور و مراکز خصوصي به شرح زير اعلام شده است.

1- پوشش کارکنان زن شامل: چادر يا مانتوي غيرچسبان با آستين بلند تا زير زانو و بدون علائم، شلوار پارچه اي، مقنعه بلند به طوري که تمام سر، مواه و نواحي گردن پوشيده شود، با رنگ هاي متعارف، عدم استفاده از زينت و زيورآلات غيرمتعارف و عدم استفاده از هرگونه لوازم آرايشي.

2- پوشش کارکنان مرد شامل: رعايت آراستگي و متانت ظاهري، اجتناب از پوشيدن تي شرت، پيراهن تنگ يا آستين کوتاه، شلوار تنگ يا جين و لباس هاي داراي نشانه هاي غربي، عدم استفاده از زيورآلات، کمربندهاي پهن با سگک غيرمتعارف و پيرايش نامناسب موي سر و صورت

در ادامه اين بخشنامه استانداري مذکور، ناميد شده است که اين حدود پوشش جهت اطلاع و اجرا به آگاهي کارکنان دستگاهها و ادارات شهرستانها و مراکز خصوصي رسيده و نسبت به رعايت آن، نظارت لازم صورت بگيرد.

با توجه به نوع تنظيم دستورالعمل فوق و تاکيدات مستقيم اين بخشنامه مبني بر تعيين اين حدود پوشش بر اساس ابلاغيه وزارت کشور، به نظر مي رسد اين اقدام شايسته وزارت کشور در سکوت خبري انجام شده است و بايد ابلاغيه استانداري فوق را تنها سند از دستور مهم وزارت کشور تلقي کرد.

در ادامه این بخشنامه استانداری مذکور، تاکید شده است که این حدود پوشش جهت اطلاع و اجرا به آگاهی کارکنان دستگاهها و ادارات شهرستانها و مراکز خصوصی رسیده و نسبت به رعایت آن، نظارت لازم صورت بگیرد.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here