پرسش و پاسخ نظام پرداخت متمرکز حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران

0
پرسش و پاسخ نظام پرداخت متمرکز حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران
پرسش و پاسخ نظام پرداخت متمرکز حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران

پاراف پرسش و پاسخ نظام پرداخت متمرکز حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران : با اجرای نهایی این طرح حقوق تمامی مستمری بگیران به صورت متمرکز پرداخت می شود. یکپارچگی در پرداخت ها، برقراری عدالت و رفتار یکسان و عادلانه در پرداخت حقوق مستمری بگیران بدون توجه به اولویت الفبایی و شناسایی هم پوشانی های حقوق و مزایای مستمری بگیران از مهمترین دلایل اجرای این طرح است.

به گزارش پاراف، در حال حاضر حقوق مستمری بگیران سازمان تأمین اجتماعی از طریق حساب های بانکی شعب این سازمان در سراسر کشور بصورت مستقل پرداخت می شود که بدین ترتیب این روند اصلاح شده و با تغییر در زمان پرداخت، حقوق و مزایای مستمری بگیران در دوره زمانی کوتاهتر و بصورت متمرکز پرداخت خواهد شد.

1- چگونه می توانم تاریخ های دریافت حقوقم را مشاهده کنم؟ از طریق ارسال پیامک تاریخ دریافت حقوق خود بدون ذکر ماه و سال به سامانه 1000142 (مثال: اگر زمان دریافت حقوق شما نهم هر ماه می باشد، کافیست عدد 9 را به سامانه 1000142 پیامک نمائید) پرداخت های حقوقتان را تا پایان سال جاری مشاهده نمائید.

2- محتوای پیامک ارسالی برای دریافت زمان پرداخت حقوقم به چه صورت باشد؟ به عنوان مثال اگر زمان دریافت حقوق شما سیزدهم هر ماه باشد، کافیست عدد 13 را به یکی از شکل-های (13، سیزده و سیزدهم) به سامانه 1000142 پیامک نمائید.

3- به سامانه 1000142 پیامک زده ام ولی هیچ پاسخی دریافت نکرده ام علتش چیست؟ شما باید دقیقاً تاریخ دریافت حقوق خود را بدون ذکر ماه و سال و حروف اضافه پیامک نمائید به عنوان مثال اگر شانزدهم حقوق می گرفتید، حتماً باید به یکی از شکل های (16، شانزده و یا شانزدهم) به سامانه 1000142 پیامک بزنید.

4- من از بانک ملت و … حقوق خود را دریافت میکنم آیا در زمان پرداخت حقوقم تغییری ایجاد می شود؟ خیر طرح نظام پراخت متمرکز حقوق مستمری بگیران صرفاً شامل مستمری بگیرانی می شود که از بانک رفاه کارگران حقوق خود را دریافت می نمایند.

5- من در روز پنجم ماه حقوق خود را دریافت میکنم باتوجه به برنامه پرداخت متمرکز حقوق، در آبانماه تاریخ پرداخت حقوقم چه روزی خواهد بود؟ روز هشتم آبان ماه و همچنین در ماه های آتی به ترتیب 11 آذر، 14 دی، 17 بهمن و 20 اسفند خواهد بود.

6- زمان پرداخت مستمری اینجانب 21 هر ماه است آیا در زمان پرداخت مستمری ام تغییر ایجاد خواهد شد؟ خیر مستمری تمام بازنشستگانی که بعد از 20 هر ماه حقوق خود را دریافت مینمایند تغییر نخواهد کرد.

7- اگر تاریخ دریافت حقوق من روز تعطیل باشد، زمان دریافت حقوقم به چه صورتی خواهد بود؟ در آن ماه یک روز قبل از موعد مقرر حقوق شما واریز میگردد.

8- درصورت دریافت حقوق یک روز قبل از موعد مقرر به علت تعطیلی پرداختهای ماههای بعد به چه صورتی است؟ پرداختهای ماههای بعد طبق جدول اعلامی صورت میگیرد.

9- این طرح نظام پرداخت متمرکز حقوق تا چه زمانی ادامه دارد؟ این طرح برای افراد مختلف که در روزهای متفاوت حقوق دریافت می نمایند متغییر بوده ولی حداکثر تا پایان اسفندماه ادامه دارد.

10- آیا در مبلغ دریافت حقوقم تغییر ایجاد می شود؟ خیر این طرح به منظور یکسان سازی زمان پرداخت حقوق تمامی مستمری بگیران سازمان تأمین اجتماعی می باشد.

11- هدف از اجرای این طرح توسط سازمان تأمین اجتماعی چیست؟ یکپارچگی در پرداخت ها، برقراری عدالت در پرداخت حقوق مستمری بگیران و شناسایی همپوشانی های حقوق و مزایای مستمری بگیران از مهمترین دلایل اجرای این طرح است.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید