خودروهای با کیفیت تولید داخل کدامند؟

0
خودروهای با کیفیت تولید داخل کدامند؟
خودروهای با کیفیت تولید داخل کدامند؟

پاراف خودروهای با کیفیت تولید داخل کدامند؟ : کارنامه کیفیت ۳۲ مدل خودرو سورای تولید شده در بازار داخل نشان می‌دهد که ۱۸ مدل از خودروهای پرتیراژ نظیر سمند، پراید، پارس، ۴۰۵ و تیبا با دریافت یک ستاره کیفی، جزو کم‌کیفیت‌ترین خودروهای ساخت داخل در اردی‌بهشت ماه گذشته بوده‌اند.

باکیفیت‌ترین خودروهای ایران فقط توانسته‌اند سه ستاره را از نظر کیفی به دست آورند که در این میان خودروهایی نظیر ویتارا، نیومزدا۳ و سراتو در رنج قیمتی ۷۵ تا ۱۳۰ میلیون تومان و انواع رنو و رانا در رنج قیمتی ۳۰ تا ۵۰ میلیون تومان حائز سه ستاره از نظر کیفی شده‌‌اند.

بر اساس تقسیم بندی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، سطح کیفی خودروها از یک تا پنج ستاره تقسیم‌بندی شده که هیچ کدام از خودروهای تولید شده در کشور دارای شرایط لازم برای کسب چهار و پنج ستاره را نداشته‌اند.

بر اساس این گزارش باکیفیت‌ترین خودروهای ایران فقط توانسته‌اند سه ستاره را از نظر کیفی به دست آورند که در این میان خودروهایی نظیر ویتارا، نیومزدا۳ و سراتو در رنج قیمتی ۷۵ تا ۱۳۰ میلیون تومان و انواع رنو و رانا در رنج قیمتی ۳۰ تا ۵۰ میلیون تومان حائز سه ستاره از نظر کیفی شده‌‌اند.

 ۵۶ درصد خودروهای ساخت داخل در رده کیفی یک ستاره، ۱۹ درصد، دو ستاره و ۲۵ درصد در رده کیفی سه ستاره قرار گرفته‌اند.

خودروهایی به مانند دنا، انواع پژو۲۰۶، نیو ام وی ام ۳۱۵جک جی۵ و برلیانس دو ستاره کیفی را به خود اختصاص داده اند و در رده دوم خودروهای باکیفیت ساخت داخل قرار گرفته‌اند.

این گزارش که از سوی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران منتشر شده بیانگر آن است که خانواده تیبا و پراید، از سایپا، خانواده پژو ۴۰۵، پارس و سمند از ایران خودرو و لیفان ایکس۶۰، جک اس۵، ام وی ام ایکس۲۳ و ۵۵۰ با کسب یک ستاره در رده کم‌کیفیت‌ترین خودروهای ساخت داخل قرار گرفته‌اند.

 ۵۶ درصد خودروهای ساخت داخل در رده کیفی یک ستاره، ۱۹ درصد، دو ستاره و ۲۵ درصد در رده کیفی سه ستاره قرار گرفته‌اند.خبرآنلاین.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید