افزایش سقف پرداختی هزینه‌های درمانی بازنشستگان دولت

0
هزینه‌های درمانی بازنشستگان دولت
هزینه‌های درمانی بازنشستگان دولت

پاراف افزایش سقف پرداختی هزینه‌های درمانی بازنشستگان دولت : دکتر محمود اسلامیان مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در نشست با خبرنگاران از افزایش سقف پرداختی هزینه‌های درمانی بازنشـستـگان دولـــت در بیمـارستـــان‌های خصوصی خبر داد.

مقرر شد هزینه‌های خدمات تشخیص مانند آنژیوگرافی‌ها در قالب هزینه‌های بستری عمومی محاسبه شود.وی افزود: بر این اساس پرداختی هزینه‌های درمانی بازنشستگان تحت پوشش برای برخی آنژیوگرافی‌ها مانند عروق قلبی به جای ۵۰۰ هزارتومان به ۷ میلیون و۵۰۰ هزارتومان افزایش می‌یابد.

اسلامیان با اشاره به اینکه سقف پرداختی هزینه‌های درمان اعمال جراحی تخصصی و فوق تخصصی به بازنشستگان ۱۴ میلیون تومان است، تأکید کرد: این مبلغ در سال‌جاری به ۱۵ میلیون تومان افزایش خواهد یافت. وی هزینه‌های خرید دارو برای بازنشستگانی که بیماری خاص دارند را ۱۴ میلیون تومان دانست و گفت: این مبلغ امسال به ۱۵ میلیون تومان و در موارد خیلی خاص تا ۳۰ میلیون تومان پرداخت می‌شود.

اسلامیان با بیان اینکه نرخ حق بیمه برای هریک از بازنشستگان دولت در سال‌جاری ۲۴ هزارتومان است از مهلت سه ماهه برای آنان خبر داد و افزود: در این مدت بازنشستگان می‌توانند در صورت نداشتن تمایل برای استفاده از خدمات بیمه تکمیلی یا افزایش تعداد افراد تحت تکفل تقاضای خود را به ادارات این صندوق در استان‌ها اعلام کنند. صندوق بازنشستگی کشوری برای بیمه تکمیلی بازنشستگان دولت، امسال ۱۰۰۰ میلیارد تومان بودجه پیش‌بینی کرده است.

درحال رایزنی با بانک عامل هستیم تا مبلغ وام را از ۲ میلیون تومان به ۳ یا بیشتر از آن افزایش دهیم. وی همچنین تعداد خانه‌های امید در کشور را که ویژه بازنشستگان برای اجرای برنامه‌های آموزشی و تفریحی است ۲۷ خانه امید برشمرد.

۲۸ تصمیم بزرگ در صندوق

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشور در ادامه گفت: میانگین سن بازنشستگی در کشور به نسبت دنیا حدود ۱۵ سال پایین‌تر است.
وی افزود: در سه دهه اخیر حداقل ۲۸ تصمیم بزرگ در حوزه صندوق گرفته شد که هزینه چند صد هزار میلیاردی بر دوش صندوق گذاشت.اسلامیان با اشاره به سن بازنشستگی در کشور گفت: من معتقدم سن بازنشستگی در کشور ما بسیار پایین است. در حال حاضر میانگین سن بازنشستگی ۵/۵۱ سال است، این در حالی است که اوج پختگی انسان‌ها مربوط به ۵۰ تا ۶۰ سالگی آنها است. او تصریح کرد: ما افراد ۵۰ ساله را به پارک‌ها می‌فرستیم، به این بهانه که برای نیروهای جدید اشتغال ایجاد کنیم که این اتفاق هم نمی‌افتد. وی با اشاره به میانگین سن بازنشستگی در دیگر کشورها ادامه داد: در دنیا میانگین سن بازنشستگی برای خانم‌ها ۶۰ و برای آقایان ۶۵ سال است. ما با این سن بازنشستگی نمی‌توانیم از تجارب نیروهایمان بدرستی استفاده کنیم.

اسلامیان با اشاره به بازنشستگی معلمان آموزش و پرورش بعد از ۲۵ سال فعالیت گفت: ما دلایلمان برای مخالفت را اعلام کردیم و در نهایت نیز این طرح از طرف دولت منتفی اعلام شد. وی اظهار داشت: ما نگفتیم اجرا نمی‌کنیم، اعلام کردیم اگر دولت اعتبارات آن را بپردازد، آن را عملیاتی خواهیم کرد. او با اشاره به حضور یک میلیون و ۲۰۰ هزار بازنشسته عضو صندوق اظهار کرد: متأسفانه حقوق این افراد همپای نرخ تورم رشد نیافته است، به عنوان مثال در سال ۸۱ نرخ تورم ۴/۱۸ درصد بود اما افزایش حقوق ۱۰ درصد انجام شد و کاهش قدرت خرید ۶۷ درصدی بازنشستگان را به دنبال داشت اما از سال ۹۳ با کاهش نرخ تورم، افزایش حقوق نیز در حد تورم یا بیشتر از آن انجام شد.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با بیان اینکه منابعی از صندوق خارج شده بود که با کمک دادستان بازگشته است، گفت: آخرین مورد مربوط به فردی یونانی بود که در جریان معاملات ۲۸ میلیون دلار از منابع شرکت نفتکش را در اوایل سال ۹۲ در اختیار داشت و تحویل نداده بود و سه هفته گذشته توسط دادستان بازداشت شد و امید است این مبلغ به کمک دستگاه قضایی به بیت المال بازگردد.ایسنا.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید