معارفه محاسبه گران قدیم و جدید دیوان محاسبات

0
دیوان محاسبات
دیوان محاسبات

پاراف معارفه محاسبه گران قدیم و جدید دیوان محاسبات : عادل آذر رئیس دیوان محاسبات کشور در حاشیه مراسم تودیع و معارفه رئیس دیوان محاسبات کشور در جمع خبرنگاران با ابراز بی اطلاعی از ۲۵ پرونده مربوط به فیش های حقوقی گفت: به بررسی کنندگان در دیوان محاسبات که بر اساس نظر رئیس قبلی عمل کردند اعتماد دارم ولی خودم اطلاع دقیقی از جزئیات این پرونده‌ها ندارم.

 تلاش می کنم مر قانون را دیوان محاسبات به اجرا گذارد تا گام اصلی برای توسعه کشور برداشته شود.

وی تاکید کرد: دیوان محاسبات به عنوان ناظر نباید مانع توسعه کشور شود. در دیوان به فرزندان صالح،‌پاکدمن ، اصیل و درستکار کمک می کنم تا در راه تعالی کشورگام بردارند و قول می دهم با صدای بلند خلافکاران را معرفی کنم.

رئیس دیوان محاسبات کشور هرگونه اظهارنظر در خصوص دلایل این دیوان در مخالفت با کلیات لایحه اصلاح بودجه ۹۵ را به زمان بعد موکول کرد.

آذر تشریح جزئیات برنامه هایش را به پس از تسلط بر دیوان محاسبات موکول کرد و افزود:‌ اصحاب رسانه و مطبوعات را در یک نشست مطبوعاتی که پس از سوار شدن بر کار برگزار خواهم کرد در جریان جزئیات برنامه هایم قرار می‌دهم.

همچنین امین حسین رحیمی رئیس سابق سازمان دیوان محاسبات کشور،گفت: با قضیه‌ای که در مسأله فیش‌های حقوقی به وجود آمد به این نتیجه رسیدم که دیوان محاسبات به سخنگو برای تعامل با رسانه‌ها نیاز دارد.

عدم اطلاع‌رسانی دیوان محاسبات در دوره بنده کار اشتباهی بود.

وی گفت: ورود رسانه‌ها به موضوع فساد امر مبارکی است و تا رسانه‌ها و افکار عمومی به این مسأله ورود نکنند با برخورد قضائی نمی‌شود نتایج مطلوبی به دست آورد.

رحیمی افزود:‌رسانه‌ها باید از رئیس و دادستان دیوان محاسبات در خصوص ۲۵ پرونده‌ای که درباره فیش‌های حقوقی در دیوان محاسبات تشکیل شده است توضیح بخواهند تا مردم بدانند دیوان محاسبات چه برخوردی با مفاسد داشته است.

رئیس سابق دیوان محاسبات با این توجیه که نمی‌خواستم کام مردم را تلخ کنم به همین دلیل اطلاع‌رسانی در خصوص عملکرد دیوان محاسبات نداشتیم، گفت: در دوره بنده پرونده‌های زیادی تشکیل شد و احکام متعددی صادر شد که نظیر آن در هیچ دوره ای سابقه نداشته است، اما من به دلیل آنکه نمی‌خواستم کام مردم را تلخ کنم در این خصوص اطلاع‌رسانی نکردم و با قضیه فیش‌ها به این نتیجه رسیدم که دیوان محاسبات باید حتماً سخنگو داشته باشد تا مردم از وضعیت مدیران متخلف آگاه شوند، به همین دلیل از رئیس جدید دیوان می‌خواهم حتماً سخنگو تعیین کند.

متأسفانه در قضیه فیش‌های حقوقی برخی نمایندگان در صحن علنی به گونه‌ای سخن گفتند که گویا دیوان محاسبات در این مسأله کوتاهی کرده است. بنده تصور می‌کنم از روش کار دیوان بی‌اطلاع هستند البته رئیس مجلس در چند مورد پاسخ مناسبی به این نمایندگان داد.

رحیمی خطاب به نمایندگان منتقد،‌ گفت: وظیفه دیوان محاسبات نظارت پس از خرج بودجه است. در این راستا بیش از ۳۲۲ پرونده از سال ۹۰ تا ۹۳ درباره فیش‌های حقوقی تهیه کرده‌ایم. البته قضیه فیش‌های اخیر مربوط به سال ۹۴ است. بیشتر این فیش‌ها مربوط به بانک‌ها و بیمه‌هاست که از سال ۹۲ به آنها هشدار دادیم که ردیف «فوق‌العاده خاص» فیش‌های حقوقی نباید مبنای دریافت وام مدیران قرار گیرد.

وی با انتقاد به نظام پرداخت، گفت: ایراد اساسی نظام پرداخت به کشور این است که پرداخت‌ها عادلانه نیست. قوانین کشور اجازه داد و برخی مدیران دستگاه‌ها دچار تخلف شدند. از رسانه‌ها می‌خواهم واقعیات را منتشر کنند.بعد از سخنان رحیمی رئیس مجلس شورای اسلامی با اهداء لوح تقدیر امین حسین رحیمی را تودیع کرد و با اهداء احکام رئیس و دادستان دیوان محاسبات، آذر و شجاعی را معارفه کرد.ایسنا.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید