شروع ثبت نام برای اعطای کارا کارت به بازنشستگان تأمین اجتماعی

2
شروع ثبت نام برای اعطای کارا کارت به بازنشستگان تأمین اجتماعی
شروع ثبت نام برای اعطای کارا کارت به بازنشستگان تأمین اجتماعی

پاراف شروع ثبت نام برای اعطای کارا کارت به بازنشستگان تأمین اجتماعی : صدور کارت خرید اعتباری برای بازنشستگان تامین اجتماعی (کارا کارت) در مرحله اول در استان البرز آغاز شد.  در این راستا، روابط عمومی وزارت تعاون از آغاز صدور کارت خرید اعتباری برای بازنشستگانی خبر داد که در استان البرز حقوق خود را از سازمان تامین اجتماعی دریافت می کنند.

علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد کارت اعتباری برای خرید کالاهای ضروری در دو استان به شکل آزمایشی اجرا و سپس به سراسر کشور تعمیم داده می شود.

این افراد می توانند برای ثبت نام در این طرح، کد ملی خود را به شماره ۱۰۰۰۱۴۲۲ ارسال کنند.این گزارش می افزاید: اعتبار این کارت ها، چهار برابر دریافتی هر ماه خواهد بود. به طور نمونه اگر مستمری بازنشسته ای ۱۰ میلیون ریال است، اعتبار کارت خرید وی به ۴۰ میلیون ریال خواهد رسید.

به زودی اعلام می شود اگر بازنشسته ای ساکن استان البرز باشد، اما در استان دیگری بازنشسته شده باشد، چگونه می تواند ثبت نام کند. اسامی فروشگاه هایی که بازنشستگان می توانند از آنها خریداری کنند نیز متعاقبا اعلام خواهد شد.

وزارت کار اعلام کرده است: با در نظر گرفتن دو میلیون و ۷۰۰ هزار بازنشسته سازمان تأمین اجتماعی و یک میلیون و ۳۰۰ هزار بازنشسته صندوق بازنشستگی کشوری، در مجموع چهار میلیون نفر شامل این طرح می شوند.این اقدام در حالی صورت می‌گیرد که ۲۵ آذرماه، بانک مرکزی دستورالعمل مربوط به این صدور و راهبری کارت اعتباری مرابحه (کام) را به شبکه بانکی ابلاغ کرده بود.

در این دستورالعمل، جزئیات دو طرح بر اساس کارت های اعتباری مرابحه تشریح شده که طرح ویژه خرید اقساطی کالا به نام کارت اعتباری رفاه اجتماعی ایرانیان (کارا کارت) جزئی از آن محسوب می شود. در جزئیات این طرح در دستورالعمل فوق، آمده است که دارنده کارت می بایست بهای کالای خریداری شده (که در هنگام خرید، مبلغی به آن اضافه می شود) را در اقساط ۱۲ ماهه به حساب موسسه اعتباری صادرکننده کارت واریز نماید.

2 دیدگاه ها

  1. عرض سلام ادب اینجاب محمد مافی کرمانشاهی نیاز به کاراکارت دارم ودرضمن تشکرفراوان بابت این امتیاز دارم لذاازایمیل پسرم جهت گذاشتن پیام برای شما استفاده کردم متشکرسالنومبارک

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید