آغاز ثبت نام یک میلیون کارت اعتباری برای زوج های جوان، کارمندان و بازنشستگان دولت

0
آغاز ثبت نام یک میلیون کارت اعتباری برای زوج های جوان، کارمندان و بازنشستگان دولت
آغاز ثبت نام یک میلیون کارت اعتباری برای زوج های جوان، کارمندان و بازنشستگان دولت

پاراف آغاز ثبت نام یک میلیون کارت اعتباری برای زوج های جوان، کارمندان و بازنشستگان دولت:  متقاضیان وام خرید کالا ۱۰ میلیون تومانی با مراجعه به فروشگاه‌های اعلام شده در سایت وزارت صنعت نسبت به خرید کالای خانگی اقدام می‌کنند مدت بازپرداخت اقساط این تسهیلات نیز ۱۲ ماهه تعیین شده است و برای خرید کالاهای ایرانی با نرخ سود ۱۲ درصد محاسبه می‌شود روزشنبه(امروز) سامانه ثبت‌نام تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج باز می‌شود و زوج‌هایی که کد رهگیری دارند، کارت اعتباری دریافت خواهند کرد.

کارت اعتباری خرید کالا که براساس عقد مرابحه عملیاتی شده است برای خرید کالاهای ایرانی با نرخ سود ۱۲ درصد محاسبه می‌شود و متقاضیان می‌توانند با مراجعه به فروشگاه‌های اعلام شده در سایت اینترنتی وزارت صنعت نسبت به خرید کالای خانگی مورد نیاز خود اقدام کنند. مدت بازپرداخت اقساط این تسهیلات نیز ۱۲ ماهه تعیین شده است.

حدود ۴۰۰ هزار نفر در سامانه تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج ثبت‌نام کرده‌اند که مشمول این طرح می‌شوند. همچنین حدود ۶۰۰ تا ۷۰۰ هزار نفر از کارمندان و بازنشستگان هم شرایط دریافت کارت اعتباری را دارند

کارمندان و بازنشستگان نیز برای ثبت‌نام، فرم‌هایی از دستگاه‌ها و محل خدمت خود دریافت می‌کنند. فرم دیگری هم هنگام ارائه کارت از طرف بانک‌ها در اختیار آنها قرار می‌گیرد که بیشتر کاربرد احراز هویت دارد. پس ازاین مرحله دستگاه درخواست‌ها را دریافت و به همراه گواهی کسر حقوق به بانک ارسال می‌کند. در طرح سقف کارت اعتباری برای افراد تا ۴ برابر دریافتی ماهانه است، بنابراین فردی که حداکثر ۵/۱ میلیون تومان دریافتی دارد، کارت اعتباری ۶ میلیون تومانی دریافت می‌کند.

هدف دولت در طراحی و اجرای این تسهیلات تحریک تقاضا برای کالاهای بادوام است که به طور عمده شامل لوازم خانگی می‌شود. به اعتقاد کارشناسان اعطای این تسهیلات که درسازوکار آن امکان فاکتور فروشی و انحراف بشدت کاهش پیداکرده است، بازار لوازم خانگی که طیف وسیعی از صنایع را دربرمی گیرد دراثر افزایش تقاضا و کاهش موجودی انبار با رونق نسبی روبه‌رو می‌شوند و همین گردش می‌تواند دوباره چرخ‌های این صنعت را به حرکت درآورد.

مشمولان طرح کارت اعتباری:

گروه اول زوج‌های جوانی هستند که در سامانه دریافت تسهیلات ازدواج ثبت‌نام کرده‌ و کد رهگیری دریافت کرده‌اند. وی با بیان اینکه زوج‌ها با همان کد می‌توانند درخواست خود را برای دریافت کارت اعتباری خرید کالا در سامانه ثبت کنند.

گروه دوم کارمندان رسمی و پیمانی دولت و گروه سوم بازنشستگان و مستمری بگیران تحت پوشش صندوق بازنشستگی کشوری که دریافتی آنها کمتر از یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان (۱۵ میلیون ریال) است، هستند.

براین اساس روزشنبه(امروز) سامانه ثبت‌نام تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج باز می‌شود و زوج‌هایی که کد رهگیری دارند، می‌توانند برای دریافت کارت اعتباری در این سامانه ثبت‌نام کنند.

کارمندان و بازنشستگان نیز برای ثبت‌نام، فرم‌هایی از دستگاه‌ها و محل خدمت خود دریافت می‌کنند. فرم دیگری هم هنگام ارائه کارت از طرف بانک‌ها در اختیار آنها قرار می‌گیرد که بیشتر کاربرد احراز هویت دارد. پس ازاین مرحله دستگاه درخواست‌ها را دریافت و به همراه گواهی کسر حقوق به بانک ارسال می‌کند. در طرح سقف کارت اعتباری برای افراد تا ۴ برابر دریافتی ماهانه است، بنابراین فردی که حداکثر ۵/۱ میلیون تومان دریافتی دارد، کارت اعتباری ۶ میلیون تومانی دریافت می‌کند. اما برای هر کدام از زوج‌های جوان که برای دریافت وام درسامانه تسهیلات ازدواج ثبت‌نام کرده‌اند سقف کارت اعتباری ۵ میلیون تومان است که در مجموع یک زوج ۱۰ میلیون تومان دریافت خواهند کرد. هرزوجی که در سامانه قرض‌الحسنه ازدواج ثبت‌نام کرده اما هنوز تسهیلات قرض‌الحسنه دریافت نکرده است، می‌تواند کارت اعتباری دریافت کند و محدودیتی برای آنها نیست.ایران.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید