رد طرح امتیازبندی ترکیبی عوامل ایثارگران

0
رد طرح امتیازبندی ترکیبی عوامل ایثارگران
رد طرح امتیازبندی ترکیبی عوامل ایثارگران

پاراف رد طرح امتیازبندی ترکیبی عوامل ایثارگران : گفتني است مجتبی رحماندوست نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی از کمیسیون فرهنگی مجلس به کمیسیون اصل 90 مجلس شکایت کرد.

در متن نامه شکایت این نماینده مجلس آمده است: در تاریخ 13 مهر 94 طرح امتیازبندی ترکیبی عوامل ایثارگران که به امضای بنده (به عنوان امضای اول) و 44 نفر دیگر از نمایندگان محترم رسیده بود، به کمیسیون فرهنگی ارجاع شد و در این کمیسیون مطرح و تصویب شد. قبل از تصویب موافقان و مخالفان صحبت کردند و اولین مخالف مشکل بار مالی و نداشتن بودجه را مطرح کرد.

به گزارش پاراف به نقل از ایسنا، اما در نهایت این طرح به تصویب رسید. پس از اینکه بنده جلسه را ترک کردم، این طرح به رأی‌گیری مجدد گذاشته شده و رد شده است. در حالی که طبق هیچ بند از آئین‌نامه این گونه رأی‌گیری مجدد مجاز نیست.

کلیه عزیزان حاضر در آن جلسه نمایندگان مجلس، میهمانان بنیاد شهید و سایر عزیزان رفقای بنده هستند اما حقوق ایثارگران فراتر از رفیق بازی است.

لطفا دستور فرمایید موضوع در اسرع وقت رسیدگی شود و اینگونه با مصالح ایثارگران بازی نشود.

همچنین در این رابطه غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی عضوکمیسیون برنامه و بودجه و نماینده ایثارگر رشت در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از این طرح اظهار داشت: طرح امتیاز بندی عوامل ترکیبی ایثارگری طرح بسیار بدی است و اصلا”خوب نیست ونه تنها هیچ کمکی به جامعه ایثارگری نمی کند بلکه نظم آن را نیز به هم خواهد ریخت.
ایمن آبادی متذکر شد: این طرح بار مالی بسیار سنگینی برای دولت دارد و خدمات ایثارگری را نیز کاهش خواهد داد و کارهایی را که ما حدود سی و هفت سال است داریم انجام می دهیم را از بین خواهد برد.
این نماینده جانباز متذکر شد: متاسفانه برخی ها وقتی می خواهند از رزمندگان تقدیر کنند  به سراغ قانونی می روند و یک قانون جاری را نیمه کاره می گذارند در حالی که اگر رزمندگان را به این موضوع وارد کنند همه چیز به هم می ریزد.
وی در پاسخ به این سوال که هدف طراحان طرح امتیاز بندی عوامل ترکیبی ایثارگری چه بوده است، خاطرنشان کرد: من جزو طراحان آن نبودم و بروید از آنها بپرسید اما می توانم به شما  بگویم نتیجه کار چه خواهد شد ،در واقع نتیجه آن برهم زدن ترکیب جامعه ایثارگری خواهد بود و باید گفت طرح مناسبی نیست.

از طرفی غلامرضا کاتب نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی نیز با انتقاد از این طرح یادآور شد: بنیاد شهید و امور ایثارگران به شدت با این طرح مخالف است و آن را تایید نمی کند.
سخنگوی کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در بیان مخالفت خود با این طرح اظهار داشت: اول اینکه این طرح یک بار مالی بسیارسنگینی را برای دولت خواهد داشت و دوم اینکه نزدیک به هشت هزار میلیارد تومان بودجه نیاز دارد که هیچ دستگاهی تاکنون آن را تقبل نکرده است.
به گفته نماینده ایثارگر مجلس شورای اسلامی، اگر قرار است که چنین طرحی در مجلس تصویب شود خود دولت بیشتر از نمایندگان ملت از مشکلات  ایثارگران اطلاع دارد که چگونه باید به آن ها خدمات ارائه  شود.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here