حذف دفترچه درمان کاغذی در سه مرکز دیگر بصورت آزمایشی

0
حذف دفترچه درمان کاغذی
حذف دفترچه درمان کاغذی

پاراف حذف دفترچه درمان کاغذی در سه مرکز دیگر بصورت آزمایشی : محمدعلی همتی معاون سازمان تامین اجتماعی در جمع خبرنگاران گفت: حذف دفترچه به صورت پایلوت در سه مرکز آغاز شده است.

 وی افزود: در بخش درمان مستقیم سازمان ۸۰ بیمارستان ملکی دارد که در تمامی مراکز استانها مستقر هستند و شامل ۱۰ هزار و ۳۰۰ تخت بیمارستانی است.

همتی گفت : به بیان دیگر ۱۱ درصد تخت های بیمارستانی کشور متعلق به سازمان تامین اجتماعی است.

 سازمان ۲۸۳ مرکز مستقل کلینکی دارد و در بخش خدمات غیرمستقیم با ۸۵۹ بیمارستان مرتبط هستیم ضمن اینکه ۲۴ بیمارستان خدمات رایگان به بیمه شدگان ما ارائه می دهد.

وی با اشاره به برنامه های سازمان برای گسترش مراکز درمانی گفت: در حال حاضر ۳۵ پروژه درمانی در دست ساخت داریم که بخش قابل توجهی از آنها مربوط به مناطق محروم است. همچنین ۵۷ پروژه مصوب داریم که بر اساس زمان بندی امسال و سال آینده عملیاتی می شود.

وی اضافه کرد: در سه سال دولت تدبیر و امید معادل ۱۰ سال پیش از آن تجهیزات پزشکی خریداری شده و در حال حاضر مرکزی نداریم که نیاز به آمبولانس داشته باشد. همچنین ۲۵ درصد تجهیزات ۴۰ سال اخیر در این سه سال ساخته شده است.

همتی با اشاره به طرح تحول نظام سلامت گفت: این طرح تاثیر بسیاری بر روی منابع سازمان گذاشت و هزینه های بسیاری ایجاد کرد. در سال ۹۴ کل هزینه درمان ۱۶ هزار و ۳۰۰ میلیارد بوده که این عدد در سال ۹۵ به ۱۹ هزار میلیارد تومان رسیده است.

وی با اشاره به حذف دفترچه های خدماتی درمانی نیز گفت: این کار نیز طرح بسیار بزرگی است که به صورت پایلوت در سه مرکز شروع شده است و ما سیمکارت رایتل را جایگزین دفترچه کردیم. اشکالات طرح رفع شده و آماده توسعه آن در همه مراکز درمان هستیم؛ این کار بر اساس برنامه زمان بندی پیش خواهد رفت.مهر.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here