ارسال درخواست اصلاح قانون جامع ایثارگران به دولت و اجرایی شدن سند راهبردی خدمات رسانی به ایثارگران و رزمندگان

0
ایثارگران
ایثارگران

پاراف ارسال درخواست اصلاح قانون جامع ایثارگران به دولت و اجرایی شدن سند راهبردی خدمات رسانی به ایثارگران و رزمندگان : حجت الاسلام و المسلمین شهیدی نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران تصریح کرد: بنیاد نامه درخواست اصلاح قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران را به کمیسیون اجتماعی هیئت دولت ارسال کرده و امیدواریم با کمک نمایندگان مجلس با اصلاح این قانون زمینه اجرای کامل آن فراهم شود.

برای اصلاح این قانون جلساتی با فراکسیون‌های شاهد و ایثارگران مجلس برگزار شده است و بنیاد نامه درخواست اصلاح قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران را به کمیسیون اجتماعی هیئت دولت ارسال کرده و امیدواریم با کمک نمایندگان مجلس با اصلاح این قانون زمینه اجرای کامل آن فراهم شود.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در پاسخ به سؤالی در خصوص خانواده معظم شهدا اظهار داشت: حدود ۵۰ درصد از عزیزان جامعه ایثارگری از بانوان هستند بنابراین اقدامات زیادی در مورد بانوان ایثارگر مدنظر بوده و به عنوان نمونه نخستین شماره نشریه «شاهد بانوان» را به صورت ماهنامه در اختیار این عزیزان قرار داده‌ایم.

حجت الاسلام والمسلمین شهیدی در پاسخ به سؤالی درباره مطالبات فرزندان شهدا گفت: بنیاد شهید و امور ایثارگران از گذشته دارای مشاورانی در امور جانبازان و آزادگان بود و به‌زودی مشاور شاهد از میان فرزندان شهدا نیز شروع به فعالیت خواهد کرد و بنیاد وظیفه دارد مطالبات این عزیزان را در چارچوب ضوابط و مقررات پیگیری کند و این مشاور می تواند به عنوان رابط میان بنیاد و فرزندان شهدا موضوعات مربوط به فرزندان شهدا را مطرح نماید.ایثار.

سند راهبردی خدمات رسانی به ایثارگران و رزمندگان اجرایی می شود

غلامرضا شرفی عضو فراکسیون ایثارگران مجلس دهم با اشاره به تهیه و تدوین این سند بر ضرورت تصویب و اجرای آن از سوی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تاکید کرد و افزود:پس از بحث و جدل های فراوانی وضعیت این سند راهبردی به مرحله نهایی تدوین و اجرایی شدن رسیده است. در نامه ای که از سوی مجلس شورای اسلامی به ستاد کل فرماندهی قوا ارسال شده، وزارت دفاع مکلف شده است که این سند راهبردی را عملی و اجرایی کند.

جانباز ۵۰ درصد مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در این نامه در مورد سند راهبردی خدمات رسانی به رزمندگان و ایثارگران تاکید شده است تا هر چه زودتر ساز و کار های ائین نامه اجرایی بررسی و به ان شکل عملی داده شود. خوشبختانه این موضوع کم کم دارد شکل می گیرد و در این رابطه وزارت دفاع، طی نامه ای اعلام کرده است که در حال کار کارشناسی بر روی دستورالعمل اجرایی ان است و ما در حالی که دو سه هفته از موضوع گذشته در حال پی گیری هستیم.

عضو کمیسیون تلفیق مجلس دهم با اشاره به اینکه ما به انها گوشزد کرده ایم که این طرح بار مالی زیادی ندارد متذکر شد: آنها در مقابل گفته اند جمعیت آماری این تعداد ایثارگر را نمی دانیم و ممکن است به طور مثال بالای ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار نفر باشد چرا که این طرح ساکنین نوار مرزی از جنوب آبادان تا قصر شیرین در غرب کشور را در بر می گیرد.

وی تاکید کرد: اگر این طرح اجرایی شود در واقع فرزندان کارکنان دولت، دستگاه های اجرایی، کسبه و سایر اقشار مردمی در شهرهای مرزی که در زمان جنک به یاری رزمندگان شتافته اند از ان منتفع خواهند شد و فرزندان ذکور آنها می توانند از شرایط پیش آمده برای معافیت های سربازی استفاده کنند.فاش.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید