بازنگری در تعیین پاداش پایان خدمت بازنشستگان مصوب کمیسیون تلفیق

0
پاداش پایان خدمت
پاداش پایان خدمت

پاراف بازنگری در تعیین پاداش پایان خدمت بازنشستگان مصوب کمیسیون تلفیق : احمد رحمانی رئیس هیات مدیره انجمن اعضای هیات علمی موسسه تحقیقات جنگل‌ها و مراتع کشور در نامه‌ای خطاب به رئیس مجلس شورای اسلامی، نمایندگان عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی و کمیسیون تلفیق برنامه ششم مجلس خواستار بازنگری نمایندگان در مصوبه کمیسیون تلفیق درباره پاداش پایان خدمت بازنشستگان و تسری آن به اعضای هیات علمی کراکز پژوهشی و آموزشی کشور شدند.

متن نامه به شرح زیر است:

  • ریاست محترم مجلس شورای اسلامی
  • ریاست و اعضای محترم کمیسیون تلفیق
  • نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی
  • ریاست و اعضای محترم کمیسیون کشاورزی و منابع طبیعی

پیرو مصوبه اخیر کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی در مورد پاداش پایان خدمت بازنشستگان، به استحضار می‌رساند در صورت تصویب این مصوبه و تسری آن به اعضای هیئت علمی مراکز پژوهشی و آموزشی کشور، زیان‌های جبران ناپذیری بر بدنه پژوهشی و آموزشی کشور وارد خواهد شد که به طور یقین روند رشد علمی کشور را با چالش غیر قابل توصیفی مواجه خواهد کرد.

نمایندگان محترم استحضار دارند که بزرگترین تشکیلات تحقیقاتی کشور در موضوع کشاورزی و منابع طبیعی سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی است که با توجه به عدم مجوز به کارگیری نیروهای جدید در سال‌های گذشته عمده فعالیت‌های پژوهشی زیر مجموعه این سازمان (موسسات و مراکز تحقیقاتی) به دوش اعضای هیات علمی با سابقه بوده که در زمینه سلامت و امنیت غذایی، خودکفایی، حفظ تنوع زیستی و … فعالیت نموده و با ارائه راهکارهای مختلف علمی چراغ راه بخش‌های اجرایی کشاورزی و منابع طبیعی کشور هستند.

این افراد عمدتا بیشتر از ۳۰ سال سابقه کار داشته ولی به علت رتبه بالای علمی (دانشیار و استاد) و نیاز مراکز تحقیقاتی به ایشان در خدمت سازمان هستند. در صورت تصویب مصوبه فوق بیش از ۷۰ درصد این افراد با کوله باری از تجارب گرانبها در سال جاری درخواست بازنشستگی خواهند نمود که مسلما شوک بزرگی به بدنه تحقیقاتی کشور وارد می‌شود.

توقف و یا کندی حرکت علمی کشور بدون تردید مغایر با سیاست های کلی علم و فن آوری ابلاغی مقام معظم رهبری و دستورات موکد ایشان مبنی بر خودکفایی و اقتصاد مقاومتی است. بدیهی است در صورت تایید این مصوبه سیستم آموزشی و دانشگاه های کشور هم با صدمات غیرقابل جبرانی مواجه خواهند شد که اثرات آن بسیار بیشتر از مبلغ مادی عدم پرداخت کامل پاداش بازنشستگی خواهد بود و زیان حاصل از این مصوبه ضرری به مراتب بیشتر بر جامعه و کشور تحمیل خواهد نمود.

انجمن اعضای هیات علمی موسسه تحقیقات جنگل‌ها و مراتع با آگاهی از تاثیرات غیرقابل جبران این مصوبه بر روند پژوهش و آموزش در کشور، بویژه در سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، انتظار دارد نمایندگان محترم موضوع را مورد توجه جدی قرار داده و تدبیری بیندیشند که مانع از دست رفتن سرمایه های انسانی و رکود علمی کشور شود.خانه ملت.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here