فرهنگیان بازنشسته از خانه رانده شدند!

0
فرهنگیان بازنشسته از خانه رانده شدند!
فرهنگیان بازنشسته از خانه رانده شدند!

پاراف فرهنگیان بازنشسته از خانه رانده شدند! : بیمه فرهنگیان چه طلایی باشد چه رنگ دیگری درخشنده نیست و همواره نارضایتی معلمان را به دنبال دارد و نظام تعلیم تربیت کشور نتوانسته است تاکنون رضایت کامل این قشر موثر جامعه را در موضوع بیمه برآورده کند. فرهنگیان شاغل تحت پوشش بیمه وزارت آموزش و پرورش هستند اما هنگام بازنشستگی و پا گذاشتن در سنی که بیماری های مختلف را در پی دارد شامل بیمه فرهنگیان نمی شوند و باید تحت پوشش صندوق بازنشستگی قرار گیرند.

این درحالی است که در گذشته بیمه تکمیلی شاغلین و بازنشستگان هر دو تحت پوشش وزارت آموزش و پرورش بود و حداقل بسیاری از هزینه های سنگین درمانی بدون سقف تعیین شده بود.

وزارت آموزش و پرورش مسئولیت بیمه بازنشستگان فرهنگیان را نمی پذیرد و صندوق بازنشستگی نیز پرداخت هزینه آنها را متقبل نمی شود.

فرهنگیان شاغل چندان دل خوشی از بیمه وزارت آموزش و پرورش ندارند با این وجود هنگام بازنشستگی نیز بیمه شان به سازمان دیگری حواله داده می شود که هیچ دلخوشی برای بازنشستگانی که با بیماری دست و پنجه نرم می کنند باقی نمی گذارد.

گلایه های بازنشستگان همواره از وزارت آموزش و پرورش بابت مطالبات به حق مالی تا خدمات درمانی وجود دارد اما گویا این مشکلات برای مسئولین عادی به نظر می رسد.

رشیدی  مدیرکل فرهنگی و اجتماعی بازنشستگان آموزش و پرورش می گوید: امسال سقف اعمال جراحی تخصص و فوق تخصصی را برای هر بازنشسته تا ۱۴ میلیون تومان در نظر گرفته ایم که البته سال گذشته این میزان به دلیل مشکلات کمتر بود.

وی افزود: بسته خدمتی مناسبی را به صورت ویژه برای بیماران خاص در نظر گرفته‌ایم و بنا داریم در قرارداد جدید هم بیماران خاص را به صورت ویژه ببینیم.

بسیاری از بازنشستگان فرهنگی نیز اصرار دارند که تحت پوشش بیمه طلایی آموزش و پرورش در آیند و همانند فرهنگیان شاغل با آنان برخورد شود اما وزارت آموزش و پرورش به دلیل کمبود بودجه پذیرای این موضوع نیست.

سید محمد بطحایی معاون توسعه و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش در مرداد ماه سال ۹۴ گفت: بیمه تکمیلی فرهنگیان بازنشسته تحت پوشش وزارت آموزش و پرورش نیست بلکه تحت پوشش صندوق بازنشستگی است. فرهنگیان بازنشسته علاقه‌مند بودند با شاغلین، ادغام شوند و ما چند مکاتبه با سازمان مدیریت انجام دادیم که اگر تامین اعتبار شود، آمادگی داریم تا بیمه فرهنگیان بازنشسته نیز تحت پوشش وزارت آموزش و پرورش قرار گیرد.مهر.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here