افزایش‌حقوق بازنشستگان و معلمان در برنامه وزارت آموزش و پرورش

0
افزایش‌حقوق بازنشستگان و معلمان
افزایش‌حقوق بازنشستگان و معلمان

پاراف افزایش‌حقوق بازنشستگان و معلمان در برنامه وزارت آموزش و پرورش : برای افزایش حقوق بازنشستگان و معلمان در مناطق محروم رایزنی کردیم . وزیر آموزش و پرورش گفت: نامه ای خطاب به معاون اول رئیس جمهوری نوشتیم و تأکید داشتیم همکاران ما که در مناطق دورافتاده و صعب العبور فعال و مشغول انجام وظیفه هستند، باید پرداخت‌های اضافی داشته باشند. بنابراین در تلاش هستیم همان‌طور که حق مرزی را به نتیجه رساندیم، بحث حقوق و مزایای معلمان در مناطق محروم و کمتر توسعه‌ یافته را به سرانجام برسانیم.

در نیمه دوم سال ۹۳ ما حق مرزی برای سیستان و بلوچستان اجرا کردیم و از ۱/۴/۹۴برای تمامی مناطق مرزی، حق مرزی را پرداخت کردیم. در رابطه با مناطق محروم و کمتر توسعه‌ یافته، پیگیری‌هایی را انجام می‌دهیم که حتی چند روز گذشته، نامه ای را خطاب به دکتر جهانگیری؛ معاون اول رئیس جمهوری فرستادم و در این زمینه پیگیر هستیم.

در واقع لایحه ترمیم حقوق بازنشستگان باید توسط وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی به دولت بیاید. البته در جریان هستید که دولت برای سال ۹۵ یک ترمیمی نسبت به حقوق‌های خیلی کم انجام داد و امیدواریم که دولت قادر به ادامه ترمیم باشد.

وی درباره اعتیاد دانش‌آموزی گفت: آموزش وپرورش در حیطه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و اعتیاد تلاش می‌کند و اگر مواردی هم در رابطه با اعتیاد دانش‌آموزان باشد، از حوزه اختیارات وزارتخانه خارج است؛ چون بحث درمان مطرح است و این جزو وظیفه آموزش و پرورش نیست. ما بیشتر در حوزه پیشگیری ورود پیدا کردیم و توفیق های خوبی در این حوزه داشته‌ایم، چند هفته گذشته با ستاد مبارزه با مواد مخدر جلسه داشتیم و بعد از این جلسه در محضر آقای رئیس جمهوری، همکاران ستاد مبارزه با مواد مخدر از آموزش و پرورش به دلیل اقدام های صورت گرفته در حوزه پیشگیری، قدردانی کردند؛ ما همچنان باید در حوزه پیشگیری بیش از پیش ورود کنیم و اقدام های لازم را انجام دهیم؛ در همین راستا تفاهمنامه ای بین وزارت آموزش و پرورش و ۸ نهاد و ارگان دیگر امضا شده که در آنها تکالیفی به عهده ما گذاشته شده که در حال پیگیری آنها هستیم.

فانی گفت: ما در آخرین جلسه‌ای که با ستاد مبارزه با مواد مخدر داشتیم؛ اعلام کردیم این آمارهایی که شما اعلام می‌کنید، باعث سلب اعتماد مردم به دستگاه تعلیم و تربیت می‌شود و آنها هم گفتند که از سوی ما نبوده و اگر هم بوده ما برخورد می‌کنیم. ما آماراعلام شده توسط ستاد مبارزه با مواد مخدر را قبول نداریم.ایران.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here