شرایط بازگشت استادان شاخص، تخفیف شهریه کارکنان نیروهای مسلح و اعلام نتایج دکتری دانشگاه آزاد

هیأت مرکزی جذب دانشگاه آزاد اسلامی علاوه بر تصویب بازگشت اساتید شاخص بدون در نظر گرفتن شرایط سنی به این دانشگاه مقرر کرد شرایط و تسهیلات ویژه‌ای برای حضور و تدریس این اساتید در دانشگاه آزاد اسلامی فراهم شود.

به گزارش هم‌رده به نقل از آنا، هیأت مرکزی جذب دانشگاه آزاد اسلامی امروز با حضور دکتر علی‌اکبر ولایتی، رئیس هیأت مؤسس و امناء و رئیس هیأت جذب مرکزی و دکتر محمدمهدی طهرانچی، سرپرست این دانشگاه تشکیل جلسه داد. در این جلسه مقرر شد اساتید شاخص و دانشمندی که پیش از این به علت برخی رویه‌ها از تدریس در دانشگاه آزاد اسلامی محروم شده‌بودند، بدون در نظر گرفتن شرایط سنی به این دانشگاه بازگردند.

هیأت مرکزی جذب دانشگاه آزاد اسلامی در این جلسه با انتقاد از برخی رویه‌ها در گذشته که منجر به بازنشستگی و خروج برخی اساتید نخبه و شاخص از فضای دانشگاه آزاد شده‌بود، مقرر کرد شرایط و تسهیلات ویژه‌ای برای حضور و تدریس این اساتید در دانشگاه در نظر گرفته شود.

معاونت آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی مکلف شد ضمن شناسایی اساتید نخبه‌ای که از تدریس در این دانشگاه به دلیل شرایط سنی محروم شدند، گزارش آن را به هیأت مرکزی جذب دانشگاه آزاد اسلامی اعلام کند.

دکتر ولایتی، رئیس هیأت مرکزی جذب دانشگاه آزاد اسلامی در این جلسه با بیان اینکه این اساتید شاخص سرمایه‌های بی‌نظیری در حوزه آموزش عالی کشور هستند، گفت: امیدواریم این ستارگان سپهر علم، تمدن و فرهنگ درخواست ما را برای حضور مجدد در دانشگاه آزاد اسلامی بپذیرند و دانشجویان را از اندوخته پربار علمی خود محروم نکنند.

بهره‌مندی کارکنان نیروهای مسلح از تخفیف ۱۰ درصدی شهریه دانشگاه آزاد

کلانتری معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی، بخشنامه اعمال تخفیف شهریه کارکنان نیروهای مسلح و خانواده این افراد را به واحدهای این دانشگاه ابلاغ کرد.

بخشنامه اعمال تخفیف شهریه کارکنان نیروهای مسلح را به رؤسای واحدهای مرکز استان و دبیران هیأت امنای استان‌ها، واحدهای علوم تحقیقات تهران و نجف‌آباد، رؤسای واحدها، مراکز آموزشی و سازمان سما دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ کرد.

در این بخشنامه آمده است: با عنایت به بند یک ماده ۲ تفاهم‌نامه همکاری فی‌مابین ستاد کل نیروهای مسلح و دانشگاه آزاد اسلامی، در خصوص اعمال تخفیف شهریه برای کارکنان نیروهای مسلح و خانواده آنان، به اطلاع می‌رساند جهت استفاده از تخفیف شهریه متقاضیان مذکور باید فرم تأییدشده با امضای نمایندگان معرفی‌شده از سوی سازمان‌های نیروی مسلح را ارائه دهند و این تخفیف تنها برای دانشجویان مقاطع کاردانی و کارشناسی به میزان ۱۰ درصد تا سقف ۱۰ نفر در هر نیمسال قابل اعمال است.

لازم به ذکر است؛ این بخشنامه صرفاً برای سال تحصیلی ۹۷-۹۸ صادرشده و تمدید ارائه تخفیف منوط به تمدید تفاهم‌نامه مذکور است.

بر اساس این تفاهم‌نامه دانشگاه آزاد اسلامی متعهد شده که تخفیف شهریه برای کارکنان و دانشجویان خانواده نیروهای مسلح شامل همسر و فرزندان، حداکثر به تعداد ۱۰ نفر در هر واحد دانشگاهی تا سقف ۱۰ درصد برای مقاطع کاردانی و کارشناسی قائل شود و در مقابل ستاد کل نیروهای مسلح متعهد است که ۱۰۰ نفر از کارکنان وظیفه در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا در رشته‌های مورد تقاضای دانشگاه آزاد اسلامی به جز پزشکی و پیراپزشکی، خدمت نظام‌وظیفه را در این دانشگاه بگذرانند.

اعلام نتایج دکتری دانشگاه آزاد اسلامی تا روز جمعه

امیررضا شاهانی رئیس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی از اعلام نتایج دوره دکتری ۹۷ دانشگاه آزاد اسلامی تا روز جمعه ۱۶ شهریور خبر داد.

 نتایج نهایی دوره دکتری ۹۷ دانشگاه آزاد اسلامی تا روز جمعه ۱۶ شهریور اعلام خواهد شد. ظرفیت پذیرش دوره دکتری ۹ هزار و ۸۰۰ نفر است.

رئیس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی افزود: انتخاب واحد بلافاصله بعد از اعلام نتایج آغاز خواهد شد ولی زمان دقیق آن را متعاقبا اعلام خواهیم کرد.

نتایج نهایی کارشناسی ارشد ۹۷ دانشگاه آزاد اسلامی اوایل هفته آینده نیز منتشر می‌شود. آزمون کارشناسی ارشد در ۱۳۲ کدرشته در روزهای پنجشنبه و جمعه، ششم و هفتم اردیبهشت ۹۷ در ۷۴ شهر و ۱۷۷ حوزه امتحانی برگزار شد. حدود ۱۷۰ هزار نفر در این آزمون در دانشگاه آزاد اسلامی انتخاب رشته کردند و ظرفیت پذیرش همانند سال گذشته است.

به این مطلب امتیاز دهید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دانلود رایگان قالب و افزونه های پریمیوم و اورجینال فارسی شده برای وردپرسکلیک کنید