پرداخت پاداش فرهنگیان بازنشسته سال ۹۴ تا ۱۵ آذر و ادامه رتبه‌بندی معلمان با شرایط قبل

0
پاداش فرهنگیان رتبه‌بندی
پاداش فرهنگیان رتبه‌بندی

پاراف پرداخت پاداش فرهنگیان بازنشسته سال ۹۴ تا ۱۵ آذر و ادامه رتبه‌بندی معلمان با شرایط قبل: محمد فاضل مدیرکل دفتر وزارتی آموزش و پرورش در حاشیه گردهمایی کارشناس، مسئولان امور بانوان کل کشور گفت: رتبه‌بندی معلمان با همان شرایطی که تاکنون اعمال شده ادامه پیدا خواهد کرد.

وی درباره ارزیابی معلمان در قالب رتبه‌بندی معلمان اظهار کرد: فرم ارزیابی معلمان جدید نیست و همواره فعالیت‌های آنان ارزیابی شده و امتیازاتی به آنها تعلق گرفته است.

رتبه‌بندی معلمان با همان شرایطی که تاکنون اعمال شده ادامه پیدا خواهد کرد؛ اما امیدواریم هم از جهت افراد تحت پوشش و هم میزان تأثیر‌گذاری در وضعیت معیشت فرهنگیان، این امر با توسعه مالی دولت ارتقا پیدا کند.

فاضل درباره زمان راه‌اندازی مرکز صلاحیت حرفه‌ای معلمان که قرار بود در سال‌جاری راه‌اندازی شود، عنوان کرد: آموزش و پرورش به دنبال توسعه این طرح است اما زمینه‌های لازم برای تحقق آن باید فراهم شود. برنامه سنجش صلاحیت حرفه‌ای طرح جامعی است که ابعاد مختلفی را دربرمی‌گیرد و ابعاد مختلفی دارد که باید همه آنها با هم دیده شوند.

  با مساعدت و وعده دولت قرار شده است پاداش پایان خدمت بازنشستگان سال ۹۴ تا اواخر آذر امسال پرداخت شود اما تلاش می‌کنیم پرداخت ها تا ۱۵ آذر انجام شود که البته علاوه بر پاداش، مطالبات دیگری را هم شامل می‌شود.

فاضل درباره سرانه مدارس نیز اظهار کرد: بخشی از سرانه را در ابتدای سال پرداخت کردیم که البته در استان‌ها متفاوت است، بخش دیگر سرانه هم پرداخت خواهد شد.وی درباره وضعیت رد صلاحیت شدن پذیرفته شدگان آزمون استخدامی سال گذشته گفت: این افراد در مرحله بررسی مجدد قرار دارند و تلاش ما بر این است که برای سال آینده مشکل شان را حل کنیم و با آمادگی کامل در کلاس‌های درس حاضر شوند.ایران.

همچنین منصور مجاوری مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و بودجه وزارت آموزش و پرورش در گردهمایی رؤسای ادارات آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق استان کرمان گفت: پاداش فرهنگیان بازنشسته سال ۹۴ به مبلغ دو هزار میلیار تومان تا پانزدهم آذرماه سال جاری پرداخت می شود.

علیرغم همه ی تنگاها و محدودیتهای اقتصادی، دولت در سه سال اخیر توجه ویژه‌ای به بودجه آموزش و پرورش داشته و بودجه این دستگاه مهم و زیر ساختی افزایش یافته است.

وی بیان کرد: آموزش و پرورش در دولت تدبیر و امید با مدیریت منابع و برنامه ریزی متناسب با امکانات و نیازها، بدور از شتاب زدگی فعالیتهای خود را به خوبی انجام داده است. در سال ۹۲ و در آغاز کار دولت تدبیر و امید بودجه آموزش و پرورش، ۵.۱ درصد رشد داشته در حالی که کل بودجه دولت در این سال فقط ۴ درصد رشد داشته است.

مدیر کل دفتر برنامه ریزی و بودجه وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه دولت تدبیر و امید از روش‌های مختلفی برای پاسخگویی به نیاز های آموزش و پرورش استفاده کرده است، از افزایش میانگین حقوق فرهنگیان کشور از یک میلیون و ۲۹۰ هزار تومان در سال ۹۲ به دو میلیون و ۳۸۱هزار و ۷۰۰ تومان در سال ۹۵ خبر داد، افزود: در سال های ۹۳، ۹۴ و ۹۵ بودجه آموزش و پرورش به ترتیب ۲۱.۸ ، ۲۳ و ۱۸.۴ درصد رشد داشته است.

وی اصلاح ساختار مالی و اداری و شفاف سازی امور مالی آموزش و پرورش را ضروری دانسته و اجرای حسابداری تعهدی را در آموزش و پرورش ضروری دانست و خاطر نشان کرد: سامانه مدیریت یکپارچه خرید در آموزش و پرورش نیز راه اندازی می شود.همشهری.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید