حقوق ۱.۵میلیونی معلمان در مقابل حقوق ۵۰ میلیون پزشکان!

0
حقوق ۱.۵میلیونی معلمان در مقابل حقوق ۵۰ میلیون پزشکان!
حقوق ۱.۵میلیونی معلمان در مقابل حقوق ۵۰ میلیون پزشکان!

پاراف حقوق ۱.۵میلیونی معلمان در مقابل حقوق ۵۰ میلیون پزشکان! : مسعود پزشکیان نماینده اصلاح طلب مجلس با بیان اینکه ادامه اجرای طرح تحول سلامت به دلیل نبود اعتبار کافی غیرممکن است، گفت: به همان اندازه ای که وزارت بهداشت به اعتبارات و بودجه نیاز دارد آموزش و پرورش نیز نیازمند است، آیا انصاف است که به یک معلم در تهران ماهیانه یک و نیم میلیون تومان حقوق داده شود و وقتی جلوی مجلس برای بیان حرفش می‌آید او را به زندان بی‌اندازیم آن هم با این توجیه که نظم را بهم می زند اما در مقابل پزشکی ماهیانه ۵۰ تا ۶۰ میلیون تومان درآمد داشته باشد.

آیا انصاف است که به یک معلم در تهران ماهیانه یک و نیم میلیون تومان حقوق داده شود و وقتی جلوی مجلس برای بیان حرفش می‌آید او را به زندان بی‌اندازیم آن هم با این توجیه که نظم را بهم می زند اما در مقابل پزشکی ماهیانه ۵۰ تا ۶۰ میلیون تومان درآمد داشته باشد.

وی افزود: این وضعیت در مورد بازنشستگانی همچون ارتش وجود دارد. آنهایی که هشت سال در جنگ تحمیلی حضور داشتند اما حقوق ماهیانه شان یک تا یک و نیم میلیون تومان است پس اگر پولی وجود داشته باشد باید براساس عدالت و انصاف پخش شود نه اینکه یک طرف را راضی کنند و به دنبال آن کل جامعه ناراضی باشند.

در حال حاضر در کشور ما به ازای هر یک میلیون نفر چهار دستگاه رادیولوژی و MRI و امثال آنها وجود دارد حال اینکه به ازای هر یک میلیون نفر یک دستگاه کافی است. این یعنی ارز اضافه برای ورود این دستگاه‌ها داده شده است و به همین دلیل بیش از نیاز از مردم عکس گرفته می‌شود که این به ضرر کشور است.

پزشکیان با بیان اینکه باید براساس بودجه در مردم توقع ایجاد کرد، گفت: اینکه بخواهیم حاتم طاعی بخشی کنیم درست نیست و بعد از آن در توجیه بگوییم ما خیلی خوب بودیم اما طرف دیگر بی عُرضه بوده و نمی تواند پول لازم را بدهد. باید کشور را براساس منابع اداره کنیم. زمانی که وزیر بهداشت بودم دعوایمان با دولت و مجلس سر اعتبارات بود. اعتبار نمی‌دادند و بعد سوال می‌کردند که چرا فلان بیمارستان ساخته نشده است.

وی در ادامه در مورد تاثیر برجام در حوزه بهداشت و درمان، گفت: سیاستگذاری در دارو و تجهیزات یکی از عوامل مهم مدیریتی در بهداشت و درمان است. شرکت‌های دارویی بدشان نمی‌آید که به صورت رایگان دستگاه‌هایشان را در مرکزی بگذارند تا مصرف شود. طبیعتا بعد از مصرف پرداخت باید صورت گیرد این یعنی تقاضا که در نهایت باعث می‌شود اگر حتی دستگاه ارائه نشود مراکز به دنبال به دست آوردن دستگاه‌های مربوطه بروند.ایسنا.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here