حقوق شاغلان و بازنشسته ها ترمیم می شود

0
حقوق شاغلان و بازنشسته ها ترمیم می شود
حقوق شاغلان و بازنشسته ها ترمیم می شود

پاراف حقوق شاغلان و بازنشسته ها ترمیم می شود : به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، محمدباقر نوبخت در نشست هفتگی خود با خبرنگاران با اشاره به بازدید خود از استان خوزستان اظهار داشت: در اهواز از بزرگترین طرح آبی خاکی تاریخ ایران بازدید کردم که این طرح مربوط به احیای 50 هزار هکتار اراضی دشت خوزستان و بخشی از ایلام است.

وظیفه ما این است که درباره شاغلان و کسانی که بازنشسته هستند و قول‌هایی نیز که در این زمینه داده بودیم در خصوص ترمیم حقوقشان تلاش کنیم که انشاءالله این امر میسر می‌شود

سخنگوی دولت در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به توجه و تاکید دولت به وضعیت معیشتی کارکنان دولت و قوه مجریه اظهار داشت: بنده ضمن عذرخواهی از این همکاران خود نمی‌توانیم بیش از این در اعتبارات جاری هزینه کنیم.

درباره حقوق بازنشستگان نیز قول‌هایی داده بودیم که باید اعلام کنم با توجه به اینکه لایحه بودجه سال 95 پیش نویس لوایح برنامه پنجساله ششم توسعه به دولت تقدیم شد و انتظار داریم این پیش‌نویس‌ها پس از چند جلسه در دولت به مجلس تقدیم شود لذا درباره وضعیت معیشت کارکنان دولت و سایر قوا در یک جلسه فوق‌العاده برنامه ششم را تشریح و اعداد و ارقام را اعلام کنیم

وی گفت: وظیفه ما این است که درباره شاغلان و کسانی که بازنشسته هستند و قول‌هایی نیز که در این زمینه داده بودیم در خصوص ترمیم حقوقشان تلاش کنیم که انشاءالله این امر میسر می‌شود.

نوبخت همچنین گفت: درباره حقوق بازنشستگان نیز قول‌هایی داده بودیم که باید اعلام کنم با توجه به اینکه لایحه بودجه سال 95 پیش نویس لوایح برنامه پنجساله ششم توسعه به دولت تقدیم شد و انتظار داریم این پیش‌نویس‌ها پس از چند جلسه در دولت به مجلس تقدیم شود لذا درباره وضعیت معیشت کارکنان دولت و سایر قوا در یک جلسه فوق‌العاده برنامه ششم را تشریح و اعداد و ارقام را اعلام کنیم.

وی افزود: این طرح در سال 1375 و در جریان بازدیدی که مقام معظم رهبری از استان خوزستان داشته‌اند مورد توجه و تاکید قرار گرفته بود و با توجه به پیشرفت این طرح مهم و موثر در سطح خوزستان و بلکه در سطح ملی در سفر سال 1392 رئیس جمهور نیز جزء تعهدات دولت قرار گرفته بود.

نوبخت با بیان اینکه تاکنون بیش از 158 هزار هکتار از اراضی دشت خوزستان نوسازی و تجهیز شده‌ان گفت: این اراضی به کشاورزان تحویل شده است و همین حد از اراضی نیز در دست اجراست.

سخنگوی دولت خاطر نشان کرد: 70 شرکت ایرانی با بیش از 10 هزار کارگر بر روی این طرح در حال کار کردن هستند که امیدواریم با اتمام آن طی یکی دو سال آینده بیش از دو و نیم میلیون تن محصولات کشاورزی ما با روش‌های بهره‌برداری نوین‌ آبی تولید شود.

وی همچنین یادآور شد: از این طریق 2 هزار و 100 میلیارد تومان درآمد سالانه و 300 هزار نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم شاغل خواهند شد.

نوبخت همچنین درباره پرداخت‌های صورت گرفته به پیمانکاران دولت نیز گفت: به پیمانکاران دولت نیز در این مدت 3500 میلیارد تومان پرداخت شده است و حدود 2100 میلیارد تومان به طرح‌های مهار ‌آب‌های مرزی اختصاص داده شده است.تسنیم.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید