حقوق ماموران پلیس چقدر است؟

0
حقوق ماموران پلیس چقدر است؟
حقوق ماموران پلیس چقدر است؟

پاراف حقوق ماموران پلیس چقدر است؟ : سردار حسین اشتری با حضور در برنامه گفتگوی ویژه خبری در پایان سال ۹۴ از حقوق ماموران پلیس گفت. وی در پاسخ به سوالی در خصوص وضعیت امنیتی کشور با خوب ارزیابی کردن وضعیت شهرها و مناطق مرزی ایران، گفت: گرچه ما تا وضعیت مطلوب امنیتی فاصله داریم اما وضع فعلی امنیت در شهرهای و نقاط مرزی کشور مناسب است و براساس اطلاعات روزانه‌ای که از گزارش‌های ارسالی سراسر کشور به دست می‌آید می‌توان وضع امنیتی موجود را قابل قبول توصیف کرد.

به شخصه وقتی فیش حقوقی پرسنل نیروی انتظامی را می‌بینم شرمنده آنها می‌شوم ولی باید گفت که علی‌رغم تمامی اقدامات ما و پیگیری انجام شده به منظور ارتقای معیشت کارکنان، نمی‌شود این تصور را اجرایی کرد که به عنوان مثال امشب تصمیم به افزایش حقوق پرسنل بگیریم و صبح فردا آن را اجرایی کنیم.

سردار اشتری با اشاره به کمبود نیروهای پلیس در کشور گفت: در بسیاری از کشورهای دنیا به اعضای هر هزار نفر، ۵ تا ۷ نیروی پلیس وجود دارد و این در حالی است که در کشور ما به اعضای هر یک هزار نفر تنها ۳ مامور پلیس داریم.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به این آمار و همچنین با توجه به گستردگی جغرافیایی کشورمان می‌بایست تعداد پرسنل پلیس ۲ برابر شود.

موضوع افزایش حقوق پرسنل باید با هماهنگی ستاد کل نیروهای مسلح، مجلس شورای اسلامی، دولت و… انجام شود که البته ما همت لازم را به خرج داده‌ایم و من شخصا چندین جلسه با مسئولان مربوطه در دستگاه‌های مختلف برای پیگیری این موضوع برگزار کرده‌ام.

سردار اشتری در پاسخ به سوال دیگری در خصوص واریز عیدی، حقوق و مزایای پرسنل ناجا نیز گفت: ماه گذشته عیدی کارکنان نیروی انتظامی پرداخت شد و امشب نیز حقوق تمامی پرسنل پلیس به حساب آنها واریز شده است.
وی با تاکید بر ضرورت توجه ویژه به ارتقای معیشت کارکنان پلیس افزود: من به شخصه وقتی فیش حقوقی پرسنل نیروی انتظامی را می‌بینم شرمنده آنها می‌شوم ولی باید گفت که علی‌رغم تمامی اقدامات ما و پیگیری انجام شده به منظور ارتقای معیشت کارکنان، نمی‌شود این تصور را اجرایی کرد که به عنوان مثال امشب تصمیم به افزایش حقوق پرسنل بگیریم و صبح فردا آن را اجرایی کنیم.

فرمانده ناجا ادامه داد: موضوع افزایش حقوق پرسنل باید با هماهنگی ستاد کل نیروهای مسلح، مجلس شورای اسلامی، دولت و… انجام شود که البته ما همت لازم را به خرج داده‌ایم و من شخصا چندین جلسه با مسئولان مربوطه در دستگاه‌های مختلف برای پیگیری این موضوع برگزار کرده‌ام.

سردار اشتری با تاکید بر این که افزایش حقوق پرسنل نیروی انتظامی نیازمند پیگیری‌های خستگی ناپذیر است گفت: البته در ۲ – ۳ ماه اخیر خوشبختانه موفق شدیم تغییر جزئی و مختصری در حقوق پرسنلی که حقوق پایین دریافت می‌کرده‌اند ایجاد کنیم.
وی اضافه کرد: در حال حاضر میانگین حقوق پرسنل نیروی انتظامی یک میلیون و ۴۰۰ هزار تا یک میلیون ۵۰۰ هزار تومان است و درصد بالایی از کارکنان نیروی انتظامی حقوق‌شان کمتر از ۳ میلیون تومان است که این موضوع بسیار باعث شرمندگی است چرا که با توجه به سختی بسیار زیاد پرسنل ناجا این حقوق بسیار کم است.پاراف.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here