چرخش کلید تغییرات در کابینه روحانی، فانی، گودرزی،جنتی و شاید نعمت زاده

0
چرخش کلید تغییرات در کابینه روحانی، فانی، گودرزی،جنتی و شاید نعمت زاده
چرخش کلید تغییرات در کابینه روحانی، فانی، گودرزی،جنتی و شاید نعمت زاده

پاراف چرخش کلید تغییرات در کابینه روحانی، فانی، گودرزی،جنتی و شاید نعمت زاده : عملکرد ضعیف برخی وزرای دولت روحانی بالاخره باعث به وقوع پیوستن زلزله خفیف در منطقه پاستور شد. این وزرا باید به رئیس جمهور خود افتخار کنند که در مقابل حضور آنها در کابینه خود اینهمه صبر و حوصله به خرج داد. آنها برای جبران عملکرد ضعیف خود وقت بسیار داشتند. به یاد داشته باشیم که رئیس دولت قبل به هیچ وجه از این مرام ها نداشت. او آنقدر بی حوصله بود که برای این کار پیه ۱۱ روز خانه نشینی را نیز به تنش مالاند!

اما حالا روحانی، هر چند دیر، همنوا با پاییز زنگ برگ ریزان دولت خود را به صدا در آورده. باید دید آنها که دیگر توان ماندن بر درخت دولت یازدهم را ندارند، از کدامین شاخه و کی جدا خواهند شد.

مهر نوشت: یک منبع آگاه در دولت در گفتگو با خبرنگار مهر از ترمیم کابینه در آینده ای نزدیک خبر داد و گفت: تغییراتی در حوزه فرهنگی و اجتماعی در کابینه رخ خواهد داد. این منبع آگاه افزود: احتمال استفاده از وزرای تغییر یافته در دیگر سمت ها در درون دولت وجود دارد. امروز نیز برخی رسانه ها از استعفای سه وزیر یعنی وزیر آموزش و پرورش، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی  و وزیر ورزش خبر داده‌اند.

ایسنا نوشت: یک منبع آگاه در دولت خبر استعفای وزرای فرهنگ‌و ارشاد اسلامی، آموزش و پرورش و ورزش و جوانان را در راستای ترمیم کابینه یازدهم تایید کرد. به دنبال انتشار برخی اخبار مبنی بر استعفای جمعی از وزرای دولت یازدهم از جمله وزرای اقتصاد و دارایی، صنعت و معدن، ورزش و جوانان، فرهنگ و ارشاد اسلامی و آموزش و پرورش، یک منبع آگاه در دولت در گفت‌وگو با ایسنا،  ضمن تکذیب خبر استعفای وزرای اقتصاد و صنعت و معدن، گفت: آقایان جنتی، گودرزی و فانی در راستای ترمیم و تقویت کابینه یازدهم استعفا داده‌اند.

۲۴آنلاین نوشت: در پی انتشار شایعاتی در خصوص استعفای وزیر فرهنگ و ارشاد پیگیری‌ها حکایت از تغییراتی بزرگ‌تر در دولت دارد؛ تغییراتی که می‌توان از آن به عنوان پروژه ترمیم یاد کرد که بعد از مدت‌ها گمانه‌زنی رنگ واقعیت می‌گیرد. بپیگیری‌ها ابعاد تازه‌تری را روشن می‌کند که حکایت از عزم روحانی برای سرعت‌بخشی در اصلاح برخی نواقص دولت، افزایش کار‌آمدی و جوانگرایی در ماه‌های پایانی دوره‌ اول دولتش دارد.

اخبار بدست آمده در این خصوص حکایت از تغییر در حداقل سه وزارتخانه آموزش و پرورش، ورزش و جوانان و فرهنگ و ارشاد اسلامی دارد. پیش از این اخباری در محافل سیاسی مبنی بر ارزیابی عملکرد دولتمردان دولت یازدهم چه در حوزه اجرایی و چه در حوزه گفتمانی به گوش رسیده بود و از همین نظر برخی رسانه ها اخباری در خصوص تغییرات در دولت منتشر کردند. اگر چه آن تغییرات در آن زمان روی نداد و بعدها مقامات مطلع از اصلاح برخی نواقص با تاکید بر ضرورت ثبات مدیریتی سخن گفتند

اما قرائن و نشانه‌ها در مقطع کنونی حکایت از عزم روحانی بر برخی جابجایی‌ها برای سرعت بخشی در اصلاح نواقص و پاسخ به مطالبات عمومی دارد.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید