منتفی شدن ادغام اورژانس با هلال‌احمر

0
منتفی شدن ادغام اورژانس با هلال‌احمر
منتفی شدن ادغام اورژانس با هلال‌احمر

پاراف منتفی شدن ادغام اورژانس با هلال‌احمر  : دکتر سیدحسن هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حاشیه برنامه “نشان مهربانی” که از سوی جمعیت هلال‌احمر در محل دریاچه چیتگر برگزار شد، ضمن استقبال از ارائه خدمات توانبخشی جمعیت هلال‌احمر در عین حال با اشاره به خدمات داوطلبانه و امداد و نجات این سازمان مردم‌نهاد، گفت: لازم است دستگاه‌های مختلف از موازی‌کاری با جمعیت هلال‌احمر پرهیز کنند.

لازم است دستگاه‌هایی که با جمعیت هلال‌احمر موازی‌کاری می‌کنند، از این امر پرهیز داشته باشند، چراکه موازی‌کاری‌ها در ارائه خدمات مطلوب و بموقع اختلال ایجاد می‌کند و این امر باعث سرگردانی مردم می‌شود. هلال احمر به عنوان نهادی فرادولتی، بیش از یک قرن است که فعالیت دارد. اما باید روش استفاده از ظرفیت مردمی را تغییر دهد و از شیوه‌های بروز استفاده کند.

وی درباره فعالیت‌های نیروهای داوطلب جمعیت هلال‌احمر، گفت: به شخصه بیشتر در ایام نوروز و همچنین حوادثی نظیر سیل ایلام، شاهد کمک‌های مردمی بوده‌ام. البته می‌توان بسیار بیشتر از اکنون از ظرفیت کمک‌های مردمی استفاده کرد.

هاشمی در پاسخ به سوالی درباره فعالیت داروخانه‌های هلال‌احمر نیز گفت: آن دسته از داروخانه‌هایی که مجوز فعالیت دارند، بسیار خوب است و از آن حمایت می‌کنیم. این داروخانه‌ها بسیار به نظام سلامت کمک می‌کنند. البته بعید می‌دانم که داروخانه غیرقانونی و بدون مجوز هم وجود داشته باشد.

وزیر بهداشت در پاسخ به سوالی درباره سرانجام هم‌افزایی اورژانس با هلال‌احمر گفت: این موضوع منتفی شده است.

وزیر بهداشت درباره نحوه تعامل هلال‌احمر و وزارت بهداشت نیز گفت: بیش از 20 سال است که با دکتر ضیایی (رییس جمعیت هلال‌احمر) در زمینه کارهای دانشگاهی آشنا هستم، البته دکتر ضیایی مدتی نیز در سمت معاونت آموزشی وزارت بهداشت بودند و پس از آن در جمعیت هلال‌احمر در حال فعالیت هستند. افتخار می‌کنم که دوستان نظام سلامت همراه یکدیگر فعالیت دارند. امیدوارم این هم‌افزایی در همه ارکان کشور وجود داشته باشد و همه با هم کار کنند.

هاشمی در پاسخ به سوالی درباره عدم پذیرش بیمارانی که از سوی آمبولانس‌های هلال‌احمر به بیمارستان‌ها منتقل می‌شوند، گفت: این کار خلاف است. بیمارستان‌ها باید این بیماران را نیز پذیرش کنند. اگر مورد خلافی وجود دارد حتما به ما گزارش کنید. از امدادگران هلال‌احمر ممنونیم، چراکه بخشی از زحمات ما را به دوش می‌کشند. باز هم تاکید می‌کنم اگر موردی در این زمینه وجود دارد گزارش کنید تا پیگیری کنیم.ایسنا.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here