رئيس‌مجلس : ابطال برقراری فوق‌العاده ويژه کارکنان ستادی وزارتخانه‌ها و سازمان مستقل زيرنظر رئيس‌جمهور

0

پاراف رئيس‌مجلس : ابطال برقراری فوق‌العاده ويژه کارکنان ستادی وزارتخانه‌ها و سازمان مستقل زيرنظر رئيس‌جمهور به نقل از خانه ملت : دکتر علي لاريجاني رئيس مجلس تعداد 8 مصوبه دولت را تاييد و 4 مصوبه ديگر را مغاير قانون دانست.
به گزارش خبرنگار خبرگزاري خانه ملت، دکتر علي لاريجاني در نامه‌اي خطاب به دکتر حسن روحاني رئيس‌جمهوري تعداد 8 مصوبه دولت را تاييد و 4 مصوبه ديگر را مغاير قانون دانست.
حضرت حجت‌الاسلام والمسلمين جناب آقاي دکتر روحاني،رياست محترم جمهوري اسلامي ايران،سلام عليکم
بازگشت به رونوشت تصويب نامه هيأت محترم وزيران به شماره‌هاي 138091/ت50000 هـ مورخ 15 بهمن 1393 موضوع «برقراري فوق‌العاده ويژه کارکنان ستادي وزارتخانه‌ها و سازمان مستقل زيرنظر رئيس‌جمهور» متعاقب بررسي ها و اعلام نظر مقدماتي «هيأت بررسي و تطبيق مصوبات دولت با قوانين» و مستنداً به صدر ماده واحده و تبصره (۴) الحاقي به «قانون نحوه اجراء اصول هشتاد و پنجم (۸۵) و يکصد و سي و هشتم (۱۳۸) قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران و اصلاحات بعدي» و ماده (۱۰) آيين نامه اجرايي آن، مراتب متضمن اعلام نظر قطعي جهت اقدام لازم در مهلت مقرر قانوني و اعلام نتيجه به اين جانب ابلاغ مي گردد. بديهي است پس از انقضاي يک هفته مهلت مقرر در قانون، آن بخش از مصوبه که مورد ايراد قرار گرفته است، ملغي الاثر خواهد بود.
بند 10 ماده 68 قانون مديريت خدمات کشوري مصوب 1386 مقرر مي‌دارد فوق‌العاده ويژه در موارد خاص با توجه به عواملي از قبيل بازار کار داخلي و بين‌المللي با پيشنهاد سازمان و تصويب هيات وزيران امتياز ويژه‌اي براي حداکثر 25 درصد از مشاغل در برخي از دستگاه‌هاي اجرايي تا 50 درصد سقف امتياز حقوق ثابت و فوق‌العاده‌هاي مستمر در نظر گرفته خواهد شد. بنابراين عبارت سازمان‌هاي ستاد مندرج در صدر بند 2 تصويب‌نامه از حيث اطلاق و مقيد نشدن به وصف خاص چون موجب توسعه شمول قانون مي‌باشد، مغاير قانون است.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here