حقوق کارمندان در سال ۱۳۹۸ حداقل ۲۰ درصد افزایش می‌یابد

این روزها لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور در حال بررسی در صحن علنی مجلس شورای اسلامی است که بیشتر نمایندگان از عدم تطابق لایحه بودجه با وضعیت فعلی اقتصادی کشور ناراضی هستند و معتقدند که باوجود برگزاری جلسات متعدد بررسی لایحه بودجه در کمیسیون تلفیق مجلس، اصلاح ساختاری اعمال نشده است و لایحه بودجه سال ۹۸ با بودجه سنوات قبلی تفاوتی ندارد و این بودجه تنها برای اداره امور جاری کشور تنظیم‌شده است.

زیرا از ۴۴۰ هزار میلیارد تومان بودجه جاری دولت حدود ۳۱۰ هزار میلیارد تومان تنها هزینه حقوق کارمندان دولت و مستمری‌بگیران بهزیستی و کمیته امداد است و بخش ناچیز دیگر آن‌هم صرف پرداخت بدهی دولت به بانک‌ها و بودجه عمرانی می‌شود. سوالی که مطرح می‌شود این است آیا نمایندگان مجلس خواهان اصلاح ساختار لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور نیستند؟

به گزارش تجارت‌نیوز به نقل از هم‌رده حسینعلی حاجی‌دلیگانی، عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور باید متناسب با شرایط فعلی اقتصادی کشور تنظیم می‌شد که متأسفانه دولت به تأکیدات بر لزوم تطابق بین لایحه بودجه سال آینده با وضعیت پیرامونی کشور عمل‌نکرده است.

اگر دولت اصلاح ساختاری را در بخش‌های مختلف بودجه انجام داده بود به‌هیچ‌عنوان با این وضعیت آشفته روبه‌رو نبودیم، به همین جهت اصلاح ساختار لایحه بودجه ۱۳۹۸ کل کشور از سوی نمایندگان مجلس ضرورت دارد. این نماینده مردم در مجلس دهم در پاسخ به این سؤال که آیا احتمال افزایش حقوق کارمندان بیش از ۲۰ درصد برای سال آینده وجود دارد؟

افزود: بدون شک حقوق کارمندان برای سال آینده نسبت به امسال ۲۰ درصد افزایش پیدا خواهد کرد، اما اشکال اساسی ساختار لایحه بودجه این است که تمام بودجه تنها برای ۵٬۰۰۰٬۰۰۰ نفر کارمند و بازنشسته دولتی تنظیم‌شده است. عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: از ۴۴۰ هزار میلیارد تومان بودجه جاری دولت حدود ۳۱۰ هزار میلیارد تومان تنها هزینه حقوق ۵٬۰۰۰٬۰۰۰ نفر کارمند و بازنشسته دولتی است، درحالی‌که در بودجه باید به فکر اداره جامعه ۸۰ میلیون نفری کشور بود و لایحه بودجه سنواتی باید برای کل جمعیت کشور تنظیم شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.