افزایش حقوق سال ۹۸ کارمندان بیشتر از سال ۹۷ است ، آغاز برخورد با مدیران بازنشسته

محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه امروز در حاشیه مراسم امضای تفاهم‌نامه اشتغال در بخش کشاورزی گفت: قبل از آنکه لایحه بودجه را به مجلس ببریم، در مورد جزئیات آن اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در مورد بسته حمایتی برخی اقشار تصریح کرد: بسته‌های جبرانی برای کارمندان را در نظر داریم و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مباحث اجرایی و اطلاع‌رسانی را برعهده دارد.

در مورد افزایش حقوق برای سال ۹۸ افزایش خواهیم داشت و قطعا بیشتر از سال جاری و سال‌های قبل است، منتهی اینکه چه رقمی است، نیاز به تصویب هیات وزیران دارد.

معلمان مدارس غیردولتی در آزمون‌های استخدامی شرکت کنند

نوید ادهم دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش گفت: معلمان مدارس غیردولتی برای رسمی شدن می‌توانند در روند آزمون‌های استخدامی آموزش و پرورش شرکت کنند و چون تجربه دارند، قطعاً امتیاز بیش‌تری را کسب خواهند کرد.

وی ادامه داد: از ابتدای امر فرض بر این گذاشته شد که آن دسته از افرادی که با غیردولتی‌ها کار می‌کنند، کارمند دولت نیستند و دولت تعهدی نسبت به آنها ندارد و خود این افراد نیز با همین دیدگاه وارد مدارس غیردولتی شدند.

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش تصریح کرد: اگر این افراد مایل باشند که وارد سیستم دولتی شوند باید مانند بقیه داوطلبان در کنکور و آزمون استخدامی شرکت کنند.

وی در پاسخ به این پرسش که «این معلمان عنوان می‌کنند اگر ما معلمان باکیفیتی نیستیم چرا در مدارس غیردولتی اجازه تدریس داریم؟»، گفت: بحث بد بودن و خوب بودن نیست بلکه ما نظام آموزش رسمی داریم که فرایند مشخصی برای جذب دارد و این افراد، مدارس غیردولتی را انتخاب کردند.

برخورد با مسئولانی که بعد از ۱۵ آذر به بازنشستگان حقوق بدهند

قاضی ناصر سراج رئیس سازمان بازرسی کل کشور با بیان اینکه بازنشستگان تا ۱۵ آذرماه می‌توانند در سمت‌های خود باقی بمانند، گقت: در صورت عدم کناره‌گیری، مسئول سازمان و نهادی که اقدام به پرداخت حقوق به فرد بازنشسته کند دستگیر شده و مورد برخورد قرار خواهد گرفت.

به گزارش هم رده به نقل از ایسنا، وی در حاشیه مراسم ترحیم سیدمحمد تقی نوربخش و عبدالرحمان تاج‌الدین که ظهر امروز در مسجد نور تهران برگزار شد درباره آخرین موعد اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان اظهار کرد: طبق قانون تا ۱۵ آذرماه این افراد می‌توانند در سمت خود باقی بمانند. البته در حال حاضر نیز اگر کسی خواهد می‌تواند از مسئولیت خود کنار رود اما موعد قانونی آن تا ۱۵ آذرماه است.

وی درباره اینکه اگر کسی از مسئولیت کنار نرود چه اتفاقی رخ می‌دهد گفت: در صورت عدم کناره‌گیری مسئول آن سازمان و نهادی که اقدام به پرداخت حقوق به فرد بازنشسته کند دستگیر شده و مورد برخورد قرار خواهد گرفت.

تصویب لایحه رتبه بندی معلمان

لایحه نظام رتبه بندی معلمان پس از دو ماه بررسی در کمیسیون تخصصی امور اجتماعی و دولت الکترونیک دفتر هیئت دولت، به تصویب رسید و آماده سیر مراحل تصویب در هیئت وزیران شد. در آخرین جلسه تخصصی کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک دفتر هیئت دولت، لایحه پیشنهادی وزارت آموزش و پرورش در خصوص نظام رتبه بندی معلمان با حضور نمایندگان وزارت آموزش و پرورش و سازمان برنامه و بودجه کشور به تصویب رسید.

بیمه تکمیلی؛ شرکت های بیمه راضی، مردم ناراضی

خراسان نوشت، مردم هر ماه برای استفاده از خدمات بیمه تکمیلی وجهی را پرداخت می کنند وامیدوارند که در صورت نیاز به همان میزان هم، به موقع از خدماتی که وعده داده شده، بهره مند شوند اما عملکرد بیمه های تکمیلی باعث نارضایتی مردم است و در صورتی که مراکز درمانی و بیمارستان ها با شرکت های بیمه ای، قرارداد نداشته باشند، زمان زیادی طول می کشد که وجه پرداختی به مردم بازگردانده شود.

این روند در حالی است که به گفته امیرحسین قاضی زاده هاشمی عضو هیئت رئیسه و عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس سازوکارهای بیمه های تکمیلی خلاف قانون است چرا که منفعت شرکت های بیمه گذار در این است که از افراد پول بیشتری بگیرند و در مقابل دیون خود را کمتر و دیرتر پرداخت کنند که این مسئله با حق الناس جور در نمی آید.

در عین حال محمدحسین قربانی یکی دیگر از اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس هم معتقد است بیمه های تکمیلی حداکثر ۴۵ روز فرصت دارند تا وجوه مردم را که در قبال دریافت خدمات درمانی پرداخت شده است، به حساب آن ها واریز کنند.

دریافت پول بیشتر، پرداخت دیر و کم

گلایه مردم از شرکت های بیمه تکمیلی و بی مسئولیتی آن ها نسبت به تعهداتی که نسبت به بیمه گزاران دارند شاید به دلیل همان مطلبی باشد که عضو هیئت رئیس مجلس اعلام می کند. به گفته امیر حسین قاضی زاده هاشمی قرارداد بیمه های تکمیلی با شرکت های خصوصی است و منفعت آن ها در این است که از افراد پول بیشتری بگیرند و کمتر و دیرتر پرداخت کنند بنابراین سازوکار آن ها از آن جهت که با حق الناس جور در نمی آید غیراسلامی است.

هم اینک تمام قراردادهایی که بسته می شود مکمل خدمات بیمه پایه هستند در حالی که در قانون قید شده است که بیمه تکمیلی نباید در بسته ای که بیمه پایه خدمت ارائه می دهد، خدمات دیگری داشته باشد و بیمه فقط می تواند خارج از این بسته فعالیت کند علاوه بر این پرداختی برای بیمه تکمیلی نباید از منابع عمومی باشد و باید توسط خود فرد پرداخت شود.

این قانون درحالی وجود دارد که می بینیم بیمه های تکمیلی به طور کامل مکمل خدمات بیمه پایه هستند و این یعنی قراردادهای کنونی غیرقانونی است.

به عنوان مثال وقتی یک جراحی صورت می گیرد بخشی را بیمه پایه و بخشی توسط بیمه تکمیلی پرداخت می شود. بنابراین وقتی کاری از پایه خراب است تا آخر هم خراب پیش می رود.

در برخی از کشورها مردم به عنوان شهروند مالیات می دهند و دولت و وزارت خزانه داری تمام خدمات را به مردم ارائه می دهد.

سهم مدیریت زنان در دولت ۱۶٫۵ درصد رشد کرد

معصومه ابتکار معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده در آیین گرامیداشت روز «کتاب، کتابخوانی و کتابدار» در تالار وحدت با اشاره به سیاستگذاری دولت دوازدهم برای مدیریت زنان گفت: تحرک خوبی در این زمینه اتفاق افتاده و رشد افزایش مدیران زن در استانداری‌ها حدود ۶۰ درصد و در سطح کلان دولت ۱۶٫۵ درصد بوده است.

به این مطلب امتیاز دهید

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

وب سایت هم رده به فروش میرسد. برای خرید به تلگرام پیام دهید.ورود به تلگرام