آیا افزایش ۶۷ درصدی میانگین حقوق معلمان طی دو سال اخیر صورت گرفته است؟

0
آیا افزایش ۶۷ درصدی میانگین حقوق معلمان طی دو سال اخیر صورت گرفته است؟
آیا افزایش ۶۷ درصدی میانگین حقوق معلمان طی دو سال اخیر صورت گرفته است؟

پاراف آیا افزایش ۶۷ درصدی میانگین حقوق معلمان طی دو سال اخیر صورت گرفته است؟ : علی اصغر فانی وزیر آموزش‌وپرورش از افزایش ۶۷ درصدی میانگین حقوق فرهنگیان طی دو سال گذشته خبر می‌دهد موضوعی که معلمان ضمن مخالفت با آن ابهامات بسیاری درخصوص آن دارند.

وی طی هفته جاری با حضور در شبکه خبر از افزایش ۶۷ درصدی میانگین حقوق فرهنگیان در دولت یازدهم خبر داد و گفت:‌ افزایش حقوق معلمان در سال گذشته از چند جهت بود، افزایش حقوق کارکنان دولت، رتبه‌بندی و اعمال حق مرزی از جمله مواردی بود که منجر به افزایش حقوق فرهنگیان شد همچنین برای نخستین بار در تیرماه سال ۹۴ توانستیم حق مرزی را برای فرهنگیان برقرار کنیم.

وی با تأکید براینکه میانگین دریافتی فرهنگیان در دولت یازدهم، ۶۷ درصد رشد را نشان می‌دهد، گفت:‌ در طول دو سال گذشته میانگین دریافتی فرهنگیان ۶۷ درصد رشد داشته است که این شروع خوبی بوده و این رشد در تاریخ آموزش و پرورش کشور بی سابقه بوده است.

سخنان وزیر آموزش‌وپرورش بازتاب‌های مختلفی را میان جامعه فرهنگیان کشور داشت به گونه‌ای که اغلب معلمان معتقدند افزایش ۶۷ درصدی میانگین حقوق فرهنگیان محقق نشده است و از مسئولان آموزش‌وپرورش می‌خواهند تا ابعاد مختلف این موضوع را روشن‌تر کنند.

اگر چه طبق گفته‌های فانی بخشی از این افزایش ۶۷ درصدی مربوط به اجرای طرح رتبه‌بندی است اما آنگونه که فرهنگیان می‌گویند با اجرای این طرح نهایتاً ۳۰۰ هزارتومان به مجموع حقوق آنها اضافه شده است در حالیکه طبق گفته‌های وزیر آموزش و پرورش در تابستان سال گذشته قرار بود با اجرای رتبه بندی از ۳۰۰ تا ۸۰۰ هزار تومان به حقوق فرهنگیان اضافه شود.

 در حالیکه اکثر فرهنگیان نسبت به افزایش ۶۷ درصدی میانگین حقوق فرهنگیان در دو سال گذشته بدبین بوده و ابهامات بسیاری برایشان مطرح است، ارائه مستندات مربوط به این موضوع از سوی مسئولان آموزش و پرورش می‌تواند بسیاری از ابهامات را پاسخگو باشد.ایسنا.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here