سامانه فروش و توزیع الکترونیکی کتاب‌های درسی ابتدایی و پیش دانشگاهی

0
سامانه فروش و توزیع الکترونیکی کتاب‌های درسی ابتدایی و پیش دانشگاهی
سامانه فروش و توزیع الکترونیکی کتاب‌های درسی ابتدایی و پیش دانشگاهی

پاراف سامانه فروش و توزیع الکترونیکی کتاب‌های درسی ابتدایی و پیش دانشگاهی : لیدا نیک مدیرکل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی وزارت آموزش و پرورش گفت: از ۱۶ فروردین سامانه فروش و توزیع الکترونیکی کتاب‌های درسی ابتدایی و پیش دانشگاهی سال تحصیلی آینده سراسر کشور راه اندازی شده است.

 سامانه فروش و توزیع الکترونیکی کتاب‌های درسی ابتدایی و پیش دانشگاهی به نشانی اینترنتی www.irtextbook.ir سراسر کشور قابل دسترسی می باشد.

وی ادامه داد: سال گذشته فروش کتاب‌های ابتدایی به صورت الکترونیکی در مناطق ۱۹گانه شهر تهران انجام شد، اما امسال در سراسر کشور انجام می‌شود و دانش‌آموزان می‌توانند از ۱۶ فروردین به صورت انفرادی یا گروهی توسط مدیران مدارس نسبت به ثبت‌نام کتاب درسی خود برای سال تحصیلی آینده اقدام کنند.

سال گذشته ابتدا بخش فروش اینترنتی انفرادی را فعال کردیم و دانش‌آموزان برای مدت طولانی به صورت انفرادی می‌توانستند در آن ثبت‌نام کنند اما امسال به صورت همزمان ثبت‌نام گروهی نیز فعال است و اگر دانش‌آموزان امکانات لازم را برای ثبت‌نام نداشتند، مدیران مدارس به صورت گروهی می‌توانند کار ثبت‌نام کتاب‌های درسی را انجام دهند.

مدیرکل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی وزارت آموزش و پرورش در خصوص وجه تمایز برنامه‌های سال جدید با سال گذشته گفت: تعداد عناوین جدید التألیف پایه دهم بیشتر است وکتاب‌های جدید التألیف در این پایه چند برابر گذشته است، ضمن اینکه فروش اینترنتی در مقطع ابتدایی در سال گذشته به صورت آزمایشی فقط در تهران انجام شده است اما امسال این کار در کل کشور انجام می‌شود.

سال گذشته در ثبت‌نام اینترنتی کتاب‌های درسی و جابجایی دانش‌آموزان مشکلاتی وجود داشت؛ برای نمونه دانش‌آموزی چند بار ثبت‌نام کرده بود و مدرسه و استان آنها جابجا شده و سهمیه این فرد تغییر کرده بود که امسال با تغیریات ایجاد شده در آخرین مرحله ثبت‌نام نیز سامانه را باز کرده و اگر جابجایی برای دانش‌آموزان صورت گرفته باشد، می‌توانند نسبت به اصلاح آخرین اطلاعات مدرسه اقدام کنند تا مشکلات سال گذشته وجود نداشته باشد.

وی افزود: سال گذشته از طریق پست و از ۱۵ مهر تا اواخر اسفند سامانه فروش اینترنتی باز بود و به صورت تک جلدی یا دوره‌ای دانش‌آموزان و معلمان اگر کتابی نیاز داشتند تقاضا داده و می‌توانستند از این طریق کتاب خود را در منزل دریافت کنند که امسال نیز این همکاری با شرکت پست انجام می‌شود.پاراف.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here