شنبه مابه التفاوت فروردین و اردیبهشت مستمری‌بگیران پرداخت میشود

0
مستمری‌بگیران
مستمری‌بگیران

پاراف شنبه مابه التفاوت فروردین و اردیبهشت مستمری‌بگیران پرداخت میشود : سیدتقی نوربخش مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در نشست خبری تشریح برنامه‌های هفته دولت سازمان تامین اجتماعی درباره پرداخت ما‌به‌‌التفاوت مستمری‌بگیران در ماه‌های فروردین و اردیبهشت گفت: ما‌به‌‌التفاوت فروردین‌ماه فردا پنج‌شنبه و ما‌به‌‌التفاوت اردیبهشت‌ برای ۳ میلیون نفر مستمری‌بگیر اصلی شنبه آینده پرداخت می‌شود.

در هفته تامین اجتماعی نیز حدود ۴۰ طرح در ۱۷ استان کشور افتتاح شد که در مجموع تعداد طرح‌ها افتتاح شده سه ماهه گذشته تامین اجتماعی به ۷۶ طرح رسید.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی به موضوع پرداخت ما‌به‌‌التفاوت مستمری‌بگیران در ماه‌های فروردین‌ماه و اردیبهشت‌ماه اشاره و افزود: مجموع این مبلغ ۷۲۰ میلیارد تومان است که پرداخت ما‌به‌‌التفاوت فروردین‌ماه فردا پنج‌شنبه ۲۸ مردادماه و ما‌به‌‌التفاوت اردیبهشت‌ماه نیز برای سه میلیون نفر مستمری‌بگیر اصلی روز شنبه آینده پرداخت می‌شود.

در زمینه تسهیلات رفاهی به مستمری‌بگیران نیز امسال ۳۰ هزار نفر به طور رایگان به مشهدمقدس و حدود یک‌هزار نفر نیز با تسهیلات کم‌بهره به عتبات عالیات اعزام می‌شوند.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در مورد حذف دفترچه‌های تامین اجتماعی در مراکز ملکی این سازمان نیز گفت: این طرح در تهران عملیاتی شده و امسال نیز در پنج استان کشور از جمله خراسان رضوی، فارس، یزد و همدان اجرایی می‌شود.

نوربخش با بیان اینکه هزینه دفترچه برای تامین اجتماعی حدود ۶۵ میلیارد تومان است، گفت: با اجرای این طرح حداقل ۲۰ میلیارد تومان در این زمینه صرفه‌جویی می‌شود و با حذف دفترچه بیمه‌شدگان از طریق کارت ملی می‌توانند خدمات مختلف درمانی را دنبال کنند.

مابه‌التفاوت افزایش حقوق بازنشستگان در فروردین و اردیبهشت‌ماه در روزهای پنج‌شنبه ۲۸ مرداد و شنبه ۳۰ مرداد به حساب‌شان واریز می‌شود. همانطور که پیش از این اعلام شده بود، تا پایان مرداد مابه‌التفاوت افزایش حقوق بازنشستگان مربوط به ماه‌های فروردین و اردیبهشت به حساب‌شان واریز می‌شود.سازمان تأمین اجتماعی ٢میلیون و ٧٠٠ هزار بازنشسته دارد که علت پرداخت نشدن مابه‌التفاوت افزایش حقوق فروردین و اردیبهشت در ٢٧ مرداد به دلیل همزمانی با پرداخت یارانه‌ها بوده است.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه قانون مداری، برنامه‌محوری، پاسخگویی و پاکدستی در اولویت‌ برنامه‌های این سازمان قرار دارد گفت: در سه سال گذشته میزان حقوق مستمری بگیران در تامین اجتماعی ۷۹ درصد رشد یافته که ۱۵ درصد آن مربوط به سال گذشته بوده است.تسنیم.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here