ارسال بخشنامه تغییر ساعات کاری برای کاهش مصرف برق

پیش‌نویس بخشنامه تغییر ساعات کاری در استان‌ها به هیئت دولت ارسال شد.

در بهترین حالت بین ۳۵ تا ۴۰ درصد از میزان بارش‌ها کم شده است که همین امر باعث شده تا ظرفیت زیادی از نیروگاه‌های برق‌آبی برای تابستان قابل استفاده نباشد.

به گزارش هم رده به نقل از فارس، مسعود مهری مدیرکل مدیریت مصرف توانیر در گردهمایی مدیران بخش مدیریت مصرف برق سراسر کشور در توانیر که به منظور هماهنگ‌کردن برنامه‌های کاهش پیک بار برگزار شده بود با اشاره به اینکه کاهش ۴۰درصدی بارش‌ها باعث شده تا ظرفیت زیادی از نیروگاه‌های برق‌آبی برای تابستان قابل استفاده نباشد، گفت: پیش‌نویس بخشنامه تغییر ساعات کاری در استان‌ها به هیئت دولت ارسال شد.

مسعود مهری در ایران گردهمایی، با اشاره به کمبود بارش‌ها در کشور گفت: در بهترین حالت بین ۳۵ تا ۴۰ درصد از میزان بارش‌ها کم شده است که همین امر باعث شده تا ظرفیت زیادی از نیروگاه‌های برق‌آبی برای تابستان قابل استفاده نباشد.

مهری با بیان اینکه براساس برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته صنایع برای کاهش پیک بار به میزان دو‌هزارو ۳۰۰ مگاوات همکاری خواهند کرد، تصریح کرد: در تحقق این هدف، نقش دفاتر مدیریت مصرف برای جلب همکاری مدیران صنایع بسیار حیاتی است.

وی ادامه داد: همچنین سهم همکاری کشاورزان نیز هزارو ۵۰۰ مگاوات در نظر گرفته شده است.

مدیرکل مدیریت مصرف توانیر اضافه کرد: امسال بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ مگاوات برای استفاده از ظرفیت مولدهای خودتأمین که در ساختمان‌های مراکز مختلف نصب شده، برنامه‌ریزی شده است.

مهری همچنین از مدیران دفاتر مدیریت مصرف در شرکت‌های برق منطقه‌ای و توزیع خواست برای استفاده از نیروگاه‌های تولید پراکنده، به‌ویژه در ساعات پیک، برنامه‌ریزی داشته باشند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.