سوابق خدمتی کارکنان دولت در مناطق جنگی محاسبه می شود

15

پاراف سوابق خدمتی کارکنان دولت در مناطق جنگی محاسبه می شود : سیدحسین دهدشتی، نماینده آبادان در مجلس اظهار کرد: سند راهبردی خدمات رزمندگان پس از چهار سال پیگیری و کار کارشناسی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، سرانجام در جلسه بیست و دوم اردیبهشت سال جاری هیئت دولت به تصویب رسید.

وی افزود: احتساب سوابق خدمتی کارکنان دولت در مناطق جنگی مانند آبادان که در قالب سند راهبردی خدمات رزمندگان آورده شده بود پس از چهار سال پیگیری، مکاتبات و جلسات متعدد با وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، کمیسیون اجتماعی دولت و سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور با اختصاص اعتبار ۵۰۰ میلیارد تومانی تصویب شد و به دنبال طرح سئوالم از وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی که در تاریخ بیست و دوم اردیبهشت سال جاری صورت گرفت، این طرح از سوی هیات وزیران تصویب شد و به زودی به منظور اجرا ابلاغ می شود.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: پیش از تصویب طرح سند راهبردی خدمات رسانی به رزمندگان، بسیاری از مردم آبادان و سایر ماطق مرزی پیگیری های زیادی را در این خصوص انجام داده بودند که با تصویب این طرح از مزایای آن بهره مند خواهند شد.

دهدشتی با اشاره به تبصره یک بند ۹ سند راهبردی خدمات رسانی به رزمندگان توضیح داد: بر اساس این تبصره، آن دسته از کارکنان دولت که در اجرای وظایف سازمان متبوع خود در طول جنگ تحمیلی در شهرهای مناطق جنگی و یا منطقه جنگی حضور داشته باشند حسب مورد با تائید دستگاه و یا سازمان مربوطه، رزمنده «موظفی» تلقی می شوند.*مهر

15 نظرات

 1. سلام / وضعیت رزمندگان طرح 15 رمضان آخر به کجا رسید ؟ لطفا در رابطه با قوانین و دستورات وضع شده برای رزمندگان طرح 15 رمضان نیز اطلاع رسانی کنید / متشکرم

 2. سلام / وضعیت رزمندگان طرح 15 رمضان آخر به کجا رسید ؟ لطفا در رابطه با قوانین و دستورات وضع ش
  ده برای رزمندگان طرح 15 رمضان نیز اطلاع رسانی کنید / متشکرم

 3. شرکت کشت و صنعت کارون شهرستان شوشتر از پرداخت فوق العاده ایثارگری به رزمندگان دارای سابقه رزمندگی امتناع میورزد و میگوید مشمول این شرکت نمیگردد / آیا چنین چیزی صحت دارد؟ چگونه حق و حقوق فوق العاده ایثارگری «رزمندگی» خود را میتوانم از این شرکت با 30 سال سابق کار بگیرم

 4. با سلام
  خواهشمند است با توجه به نقش رسانه ای شما پیگیر اجرای این مصوبه شوید(سند راهبردی رزمندگان)که در خود سند به وضوح ذکر شده پس از 6 ماه از ابلاغ بندها اجرایی میشود اما پس از 9 ماه هیچ یک از بند ها اجرا نشده با تشکر بسیار./

 5. سلام .پدر من جانباز 25درصد متوفی و بازنشته نیرو انتظامی هست وحدود 7 سال سابقه حضور در جبهه دارد. واز برج5 اقدام به فوق العاده ایثارگری کردیم ولی هنوز جوابش نیومده.باید چیکار کنیم؟متشکرم.

 6. سلام, در صورت امکان جهت آگاهی ذی نفعان این مصوبه, نوع مزایا و یا تاثیر در سنوات خدمتی… را منتشر نمایید, آیا واقعیت داره که در سنوات خدمت جهت بازنشستگی تاثیر خواهد کرد ؟

 7. با سلام و وقت بخیر
  پدر بنده از اعضای کارکنان وزارت نفت در طول جنگ تحمیلی بوده و طبق گفته ی مسولان محترم فرزند کارکنانی که ۶۰ما سابقه ی حضور در دستگاه های دولتی در منطقه جنگی دارند معاف از خدمت سربازی هستند.
  از ۲۲اردیبهشت ماه سال ۹۴که طرح به تصویت هییت وزیران رسید تاکنون فقط نامه نگاری بوده و این طرح کی به مرحله اجرا میرسد؟؟
  با پیگیری که در تهران و ابادان انجام دادم مجدد ۲۴اسفندماه ۹۴اخرین ابلاغ رسیده که طرح را به مرحله اجرا برسانید اما هنوز اجرایی در کار نیست.
  این طرح کی به مرحله اجرا برسد خدا میداند اگر از اجرا این طرح و تاریخ کاملی در دست دارید ممنون میشم مارا در جریان بگذارید.

 8. سلام
  این قانون کی اجرا میشود؟
  تا کی منتظر باشیم؟
  پدر من بازنشسته وزارت نفت هستن، ۸۵ ماه حضور در آبادان و
  ۱۱ ماه لاوان،مادرم هم همین جور، خوب این کوچکترین کاری هست که برای این از خود گذشتگان می تونستید انجام بدین.لطفا پیگری های لازم را بکنید و اطلاع رسانی دقیق بفرمایید.
  آقای نداف نماینده وزارت نفت در مناطق جنگی شما نماینده این از خود گذشتگان هستید،پس لطفا هرچه سریعتر اطلاع رسانی کنید.

 9. با سلام همه چیز برای وزارت نفت دست اقای نداف است از ایشان حتما پیگیری کنید همه چیز اماده است (در ساختمان فلات قاره)

 10. با سلام و دعای خیر – ضمن تشکر ، خواهشمند است اسامی شهرهایی که در این دستورالعمل جزء مناطق یا شهرهای جنگی محسوب میشوند را ذکر نمائید . سپاسگزارم

 11. سلام
  بنده مادرم از سال ۶۲ در سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان دشت آزادگان ( سوسنگرد ) مشغول به کار شدن ،لطفا بفرمایید که این طرح فقط شامل کار پدر بوده یا مادر و پدر کارمند تفاوتی بین آنها نیست ؟ خواهشا جواب بدین.
  با تشکر

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here