خدمات به ایثارگران در سازمان تامین اجتماعی

3
آخرین اخبار و مطالب ایثارگران رزمندگان آزادگان
آخرین اخبار و مطالب ایثارگران رزمندگان آزادگان

پاراف خدمات به ایثارگران در سازمان تامین اجتماعی : دکتر سید تقی نوربخش مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در جلسه مشاوران وزرا در امور ایثارگران که به میزبانی سازمان تامین اجتماعی برگزار شد، با بیان اینکه سازمان تأمین اجتماعی در قبال ایثارگران وظیفه ملی بر عهده دارد، اظهار داشت: برای اجرای هرچه بهتر تعهدات سازمان در قبال ایثارگران کمیته مشترکی بین سازمان و بنیاد شهید و امور ایثارگران ایجاد شده و این کمیته امکان رفع مشکلات و خدمت رسانی مطلوبتر به ایثارگران عزیز را فراهم خواهد کرد.

سازمان تأمین اجتماعی به بیش از نیمی از جمعیت کشور خدمت رسانی می‌کند و بدون اتکاء به بودجه عمومی کشور در تأمین و ارتقاء امنیت اجتماعی نقش اساسی دارد.

وی افزود: مهمترین تولید سازمان تأمین اجتماعی، امنیت اجتماعی است و با انجام صحیح و موفقیت آمیز عملیات، این سازمان موجب تقویت امنیت ملی می‌شود و افزایش رضایتمندی مردم را نیز به دنبال می‌آورد. دکتر نوربخش با بیان اینکه سازمان تأمین اجتماعی با کمک 68 هزار نفر نیروی انسانی در سراسر کشور به جامعه بزرگ بیمه شدگان، بازنشستگان و کارفرمایان خدمت رسانی می‌کند، اظهار داشت: این سازمان از نظر تعداد نیروی انسانی پنجمین دستگاه اجرایی کشور است.

این سازمان در شرایط اقتصادی فعلی و با وجود همه فشارها و محدودیت‌ها در سال جاری به طور متوسط ماهیانه 4400 میلیارد تومان برای خدمت رسانی به جامعه هدف هزینه می کند که تأمین این هزینه با تلاش و مجاهدت مدیران و کارکنان سازمان و بدون اتکاء به منابع دولتی انجام می گیرد.

دکتر نوربخش افزود: تأمین اجتماعی به عنوان یک سازمان بزرگ و خدمت رسان از فضای جدیدی که در حوزه اقتصادی گشوده شده است برای بهبود و ارتقاء خدمات به بیمه شدگان و بازنشستگان و کارفرمایان استفاده خواهد کرد.

وی با بیان اینکه بخش قابل توجهی از همکاران سازمان تأمین اجتماعی از خانواده بزرگ و افتخار آفرین ایثارگران هستند، گفت: ما در این سازمان موفقیت در کارها و مأموریت‌ها را بر اساس تکالیف و اصول انقلابی و ملی یک تکلیف ملی و اسلامی می‌دانیم. ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در سازمان تأمین اجتماعی فرصتی برای تحقق اهداف سازمانی است.

در سازمان تأمین اجتماعی افتخار داریم که 11 هزار و 500 نفر از همکاران سازمان از ایثارگران هستند. 58 نفر از همکاران سازمان تأمین اجتماعی به فیض شهادت نائل آمده‌‎اند

وی افزود: رسیدگی به خانواد معظم شهدا و خدمت رسانی به این عزیزان برای سازمان تأمین اجتماعی افتخار است. این موضوع در رابطه با خانواده همکاران شهید سازمان به صورت ویژه دنبال می‌شود و دیدار با این خانواده‌ها از برنامه‌های مدیران سازمان تأمین اجتماعی در سراسر کشور است. در سازمان تأمین اجتماعی قانون به کارگیری فرزندان شهدا و اختصاص سهمیه مربوطه به خوبی اجرا می‌شود و در یک سال اخیر یک هزار نفر از فرزندان معزز شهدا بر اساس سهمیه‌های مقرر در آزمون‌های استخدامی جذب شده‌اند.

دکتر نوربخش با تاکید بر اینکه در سازمان تأمین اجتماعی تلاش می‌کنیم که فرهنگ ایثار و شهادت را تقویت کنیم، گفت: یکی از اقداماتی که در این رابطه مورد توجه قرار گرفته است، رسیدگی بیشتر به ایثارگران به عنوان سمبل و نماد ایثار و فداکاری در سازمان است.روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی.

3 نظرات

 1. سلام

  باسلام واحترام
  بدینوسیله به استحضارمیرسانداینجانب حسین افشاری فرزندشهیدنظامعلی کارگرشرکت صنعتی مینوخرمدره دررابطه بافوق العاده ایثارگری طی نامه ای به اداره کارشهرستان خرمدره خواستارقانون فوق شدم وریاست اداره بااستعلام ازاداره کل زنجان که طی نامه شماره94/31401مورخه11/11/1394جوابیه ای ارسال داشتن که( برابرقانون اعطای امتیازات ایثارگری وآیین نامه اجرایی آن منظورازکارگران ایثارگرجانبازان .رزمندگان.اسراء.آزادگان ومفعودان جنگ تحمیلی ازتاریخ59/06/31تا67/05/29میباشدودرقانون وآیین نامه مذکورشرایط وامتیازات خاصی برای فرزندان شاهدقیدنشده است).
  لذا باتوجه به بندالف ماده44قانون توسعه پنجم جمهوری اسلامی ایران که باتوجه به ماده3آیین نامه اجرایی ماده(12)قانون تسهیلات استخدامی واجتماعی جانبازان موضوع تصویب نامه شماره23510/ت/18060ه مورخ87/10/08ودرراستای اجرای بندالفماده44قانون توسعه پنجم(موضوع برخئرداری فرزندان شهداءازکلیه امتیازات ومزایای مقرردرقوانین ومقررات مختلف برای شخص جانباز50%وبالاتر)آن مرکزمکلف به اجرای آیین نامه مذکوربرای فرزندان شهدانیزمیباشدواینکه طبق قانون تمام دستگاههای اجرایی مکلفندبرابربند2ماده68قانون خدمات کشوری معادل25درصدحقوق کارکنان دولت ماده51قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران باحوزه شمولی متفاوت ازبند2ماده68درتاریخ88/10/20گردشکارشماره74656به محضرفرماندهی کل قواکه متن مصوب قانون به شکلی تهیه وتنظیم شده که هیچ ایثارگری درحوزه شمول این ماده قرارگرفته ازدریافت فوق العاده ایثارگریمحروم نخواهدشدضمناشرکتهای مشمول اصل44قانون اساسی که واگذارشده یادرحال واگذاری هستندیادرفهرست واگذاری قرارگرفته ویامی گیرندبرابرماده66قانون الحاق برخی موادبه قانون تنظیم بخشی ازمقررات مالی دولت(2)موظفندازقوانین ومقررات مربوط به ایثارگران تبعیت نمایندلذاپرداخت فوق العاده ایثارگری ازتکالیف این شرکتهامیباشدکه متاسفانه حقیرنتوانسته ام ازمزایای فوق درشرکت صنعتی مینوخرمدره برخوردارشوم لذاتقاضامندم دراین موردبرای حقیرجهت احقاق حق خویش راهنماییهای لازمه رابفرمایندتابتوانم ازقانون فوق استفاده کنم
  باتشکر-حسین افشاری
  اجرکم عندالله

 2. با سلام : منظور از خدمات به ایثارگران در سازمان تامین اجتماعی چیست ؟
  ایا به کارمندان ایثارگر سازمان تامین اجتماعی خدمات دهی میکنند یا به جامعه ایثار گران ؟

  بنده 28 سال سابقه پرداخت بیمه دارم . از سال 91 بعلت عدم درآمد ، نتوانستم بیمه خودم را ادامه دهم و هم اکنون فاقد بیمه هستم ،
  با توجه به مصوبه مجلس محترم (بند ج تبصره 14قانون بودجه سال 94 ) و(بند ز -ماده 20 قانون بودجه ) وهمچنین سند راهبردی حمایت از رزمندگان مصوبه دولت محترم ،
  با 15 ماه جبهه و کارت ایثارگری ، فاقد هرگونه درآمد ماهانه هستم و با پیگیریهای پی در پی هیچ مقام مسئولی پاسخگو نبوده و نیست .
  انتظار من در حد یک درخواست معمولی هست : آقایان مسئول بیمه اجتماعی لطف کنید بنده را با همین سوابق بازنشسته کنید لااقل بگذارید به بیمه و یک حقوق اندک برای امرار و معاش زندگی دریافت نمایم ولسلام ضمنا سن من 55 ساله هستم

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here