خدمات به ایثارگران در سازمان تامین اجتماعی

خدمات به ایثارگران در سازمان تامین اجتماعی : دکتر سید تقی نوربخش مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در جلسه مشاوران وزرا در امور ایثارگران که به میزبانی سازمان تامین اجتماعی برگزار شد، با بیان اینکه سازمان تأمین اجتماعی در قبال ایثارگران وظیفه ملی بر عهده دارد، اظهار داشت: برای اجرای هرچه بهتر تعهدات سازمان در قبال ایثارگران کمیته مشترکی بین سازمان و بنیاد شهید و امور ایثارگران ایجاد شده و این کمیته امکان رفع مشکلات و خدمت رسانی مطلوبتر به ایثارگران عزیز را فراهم خواهد کرد.

سازمان تأمین اجتماعی به بیش از نیمی از جمعیت کشور خدمت رسانی می‌کند و بدون اتکاء به بودجه عمومی کشور در تأمین و ارتقاء امنیت اجتماعی نقش اساسی دارد.

وی افزود: مهمترین تولید سازمان تأمین اجتماعی، امنیت اجتماعی است و با انجام صحیح و موفقیت آمیز عملیات، این سازمان موجب تقویت امنیت ملی می‌شود و افزایش رضایتمندی مردم را نیز به دنبال می‌آورد. دکتر نوربخش با بیان اینکه سازمان تأمین اجتماعی با کمک ۶۸ هزار نفر نیروی انسانی در سراسر کشور به جامعه بزرگ بیمه شدگان، بازنشستگان و کارفرمایان خدمت رسانی می‌کند، اظهار داشت: این سازمان از نظر تعداد نیروی انسانی پنجمین دستگاه اجرایی کشور است.

این سازمان در شرایط اقتصادی فعلی و با وجود همه فشارها و محدودیت‌ها در سال جاری به طور متوسط ماهیانه ۴۴۰۰ میلیارد تومان برای خدمت رسانی به جامعه هدف هزینه می کند که تأمین این هزینه با تلاش و مجاهدت مدیران و کارکنان سازمان و بدون اتکاء به منابع دولتی انجام می گیرد.

دکتر نوربخش افزود: تأمین اجتماعی به عنوان یک سازمان بزرگ و خدمت رسان از فضای جدیدی که در حوزه اقتصادی گشوده شده است برای بهبود و ارتقاء خدمات به بیمه شدگان و بازنشستگان و کارفرمایان استفاده خواهد کرد.

وی با بیان اینکه بخش قابل توجهی از همکاران سازمان تأمین اجتماعی از خانواده بزرگ و افتخار آفرین ایثارگران هستند، گفت: ما در این سازمان موفقیت در کارها و مأموریت‌ها را بر اساس تکالیف و اصول انقلابی و ملی یک تکلیف ملی و اسلامی می‌دانیم. ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در سازمان تأمین اجتماعی فرصتی برای تحقق اهداف سازمانی است.

در سازمان تأمین اجتماعی افتخار داریم که ۱۱ هزار و ۵۰۰ نفر از همکاران سازمان از ایثارگران هستند. ۵۸ نفر از همکاران سازمان تأمین اجتماعی به فیض شهادت نائل آمده‌‎اند

وی افزود: رسیدگی به خانواد معظم شهدا و خدمت رسانی به این عزیزان برای سازمان تأمین اجتماعی افتخار است. این موضوع در رابطه با خانواده همکاران شهید سازمان به صورت ویژه دنبال می‌شود و دیدار با این خانواده‌ها از برنامه‌های مدیران سازمان تأمین اجتماعی در سراسر کشور است. در سازمان تأمین اجتماعی قانون به کارگیری فرزندان شهدا و اختصاص سهمیه مربوطه به خوبی اجرا می‌شود و در یک سال اخیر یک هزار نفر از فرزندان معزز شهدا بر اساس سهمیه‌های مقرر در آزمون‌های استخدامی جذب شده‌اند.

دکتر نوربخش با تاکید بر اینکه در سازمان تأمین اجتماعی تلاش می‌کنیم که فرهنگ ایثار و شهادت را تقویت کنیم، گفت: یکی از اقداماتی که در این رابطه مورد توجه قرار گرفته است، رسیدگی بیشتر به ایثارگران به عنوان سمبل و نماد ایثار و فداکاری در سازمان است.روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی.

3.3
13

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دانلود رایگان قالب و افزونه های پریمیوم و اورجینال فارسی شده برای وردپرسکلیک کنید