چند ‏میلیون نفر در مشاغل غیررسمی کار می کنند؟

0

پاراف چند ‏میلیون نفر در مشاغل غیررسمی کار می کنند؟ : شرق: آمارها، خبرهای ناگواری از وضعیت بیکاری و بیمه شاغلان در کشور می‏دهد. به گفته وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سومین همایش بین‏ المللی و چهارمین همایش ملی مهارت‌آموزی و اشتغال: «از ٢٢ میلیون شاغل در کشور، ١٥ میلیون نفر بیمه هستند که این آمار حاکی از آن است که هفت میلیون نفر در مشاغل غیررسمی فعالیت می‏کنند». علی ربیعی در ادامه سخنان خود گفت: ۲۰۰‏میلیون نفر در سطح جهان بیکار هستند که از سال ۲۰۰۸ حدود ۳۰ میلیون نفر اضافه شده است و هرساله ۴۰‏میلیون نفر هم روانه بازار کار می‌شوند، بنابراین تا سال ٢٠٣٠ جهان به ٦٠٠‏ میلیون شغل جدید نیاز خواهد داشت. وی افزود: در شرایط کنونی، بیکاری جوانان در جهان بدتر از بیکاری برای همه گروه‌های سنی است، علاوه‌براین، شکاف جنسیتی در مورد بیکاری به ٢٠‏درصد می‌رسد. ربیعی افزود: در سال گذشته رشد اقتصادی سه‌‏درصدی را تجربه کردیم و در صورتی که سالانه شش درصد رشد اقتصادی داشته باشیم، باز این رشد منتج به اشتغال موردانتظار نخواهد شد. همچنین در سال ٩٣ از ریزش ٢٤٠هزار نفر نیروی کار جلوگیری کردیم، درحالی‌که سالانه به ٨٠٠ تا ٩٠٠‏هزار شغل جدید نیاز داریم، تا نرخ بیکاری تک‌رقمی شود.
سواد مهارتی به مبارزه با فقر کمک می‌کند
ربیعی با اشاره به اینکه سواد مهارتی، کشور را به عدالت اجتماعی نزدیک می‌کند، گفت: سواد مهارتی به موضوع مبارزه با فقر کمک جدی کرده و موجب پیشرفت کشور خواهد شد. از سویی توانمندسازی کشور با همکاری نهادهای مدنی، دانشگاه‌ها، مؤسسات پژوهشی و شخصیت‌های مستقل یک ضرورت است. ربیعی درباره مهاجرت نیروی کار گفت: مهاجرت نیروی کار در جهان از سال‏١٩٩٠ تاکنون بیش از ٥٠‏درصد رشد داشته که این نیروهای مهاجر اغلب به علت نداشتن مهارت‌های لازم، با ناامنی شدیدی روبه‌رو هستند و زندگی تلخی را پس از مهاجرت تجربه می‌کنند. وی به تغییر نگرش نیروی کار اشاره کرد و گفت: سال گذشته ٣٠٠‏هزار شغل از طریق مراکز کاریابی شناسایی و معرفی شد که از این طریق صد‏هزار نفر عدم تمایل خود را برای ماندن در شغل اعلام کردند. در این زمینه، به یک استراتژی مهارت نیازمندیم که این استراتژی بتواند به‏عنوان یک میانجی بین عرضه و بازار کار عمل کند.
٤٠ درصد بیکاران کشور دانشگاهی هستند
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین با اشاره به اینکه راهبرد وزارت کار، اشتغال بزرگ از طریق بنگاه‏های کوچک است، گفت: هم‏اکنون ٤٠درصد از بیکاران کشور دانش‏آموخته دانشگاهی هستند. از سال ٩٢ شورای‌عالی اشتغال این موضوع را مدنظر قرار داد تا با مطالعات منظم بتواند عرضه و تقاضا را با هم متناسب کند. بنابراین به کارفرمایان اعلام می‏کنیم که نیاز خود را اعلام کنند. فراخوان آموزش فارغ‏التحصیلان را نیز در دستور کار داریم.*فارس.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here