قوه قضائیه درگیر کمبود قاضی و ساختمان اداری

0
قوه قضائیه
قوه قضائیه

پاراف قوه قضائیه درگیر کمبود قاضی و ساختمان اداری : محمد کاظمی نایب رییس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس و نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی تسریع در رسیدگی به پرونده ها در دستگاه قضا را مستلزم تامین نیروی انسانی خواند و گفت: در حال حاضر کمبود قاضی و ساختمان اداری مهم ترین مشکل دستگاه قضایی است.

به طورحتم علاوه بردستگاه قضایی در بسیاری از وزارتخانه‌ها و دستگاه های دیگر دولتی نیز به شدت کمبود نیرو وجود دارد که دادگاه ها و دادسراها نیز یکی از همین مراکز هستند که دولت باید جذب نیرو در دستگاه ها به میزان کافی را در دستور کار قراردهد؛ البته مشکلات فعلی دستگاه قضایی بیشتر درحوزه نبود ساختمان کافی برای فعالیت‌های قضایی و عدم وجود قاضی به میزان کافی در دادسراها برای بررسی سریع پرونده های قضایی است.

وی درخصوص اظهارات مشاور دادستان کل کشور مبنی بر اینکه دولت به وظایف خود در ایجاد اردوگاه‌های ویژه زندانیان موادمخدر عمل نمی‌کند، گفت: دولت در ایجاد اردوگاه و تجهیزات ساختمانی برای نگهداری از محکومان به استفاده و حمل از مواد مخدر وظیفه ای ندارد، این موضوع جزو وظایف سازمان زندان ها و قوه قضاییه است که باید به آن در اسرع وقت توجه کنند.

این نماینده با اشاره به اینکه برای اجرای سیاست های کاهش و ترک اعتیاد دولت باید اقداماتی نظیر مراکز و کمپ‌های مجهز را برای جمع آوری معتادان متجاهر ایجاد کند، افزود: اما برای محکومان به مواد مخدر دولت هیچ وظیفه ای برای ساخت اردوگاه و نگهداری از متهمان حوزه مواد مخدر ندارد، البته بیشترین مشکل برای نگهداری و جمع آوری معتادان به لحاظ کمبود مراکز، اردوگاه و کمپ‌های ترک اعتیاد در تهران است و در استان های دیگر و شهرستان ها دراین خصوص مشکلی ندارد.

وی درباره انتقادهای وارده به بی توجهی دولت به بخش قضایی درلایحه برنامه ششم، تاکید کرد: در این زمینه در کمیسیون قضایی وحقوقی مجلس برای رفع مشکلات دستگاه قضایی در بررسی لایحه برنامه ششم گام های قابل قبولی برداشته شده است به عنوان مثال در استخدام کارمند و جذب قاضی اقدامات خوبی را نمایندگان انجام دادند.

نایب رییس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، افزود: اگر دستگاه قضایی به تعداد مورد نیاز قاضی، کارمند و ساختمان برای ورود به پرونده ها را داشته باشد دیگر مشکلی نخواهد داشت.خانه ملت.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here