سامانه ثبت نام در پیاده روی اربعین حسینی

0
ثبت نام پیاده روی اربعین
ثبت نام پیاده روی اربعین

پاراف سامانه ثبت نام در پیاده روی اربعین حسینی :  پیش ثبت‌نام پیاده‌روی اربعین از یکشنبه ۱۵ شهریورماه در سامانه‌ اینترنتی “سماح” آغاز شد.

پایگاه اطلاع‌رسانی حج در اطلاعیه ای نوشته است: به اطلاع تمامی متقاضیان حضور در مراسم با شکوه پیاده روی اربعین می رساند لازم است زائران عزیزی که می‌خواهند در این ایام به زیارت اباعبدالله(ع) مشرف شوند، در سامانه‌ Samah.haj.ir اطلاعات خود را ثبت و کد رهگیری دریافت کنند.

متقاضیانی که می‌خواهند غیرکاروانی، به صورت هوایی یا زمینی به این سفر بروند باید به منظور برنامه‌ریزی‌هایی که برای این سفر انجام خواهد گرفت، در سامانه سماح سازمان حج و زیارت پیش ثبت‌نام را انجام دهند.

 ثبت‌نام در این سامانه با هدف ظرفیت‌سنجی و تعیین تعداد متقاضیان، شهر و استان محل اعزام آن‌ها و امکاناتی که متناسب با آن باید تامین شود، صورت خواهد گرفت.

گفتنی است در پیاده‌روی اربعین امسال داشتن ویزای عراق ضروری است که در اطلاعیه‌های بعدی سازمان حج و زیارت، هزینه‌ی دریافت ویزا، شرایط و شکل عبور از مرزها و گروه‌های اعزامی اعلام خواهد شد.

متقاضیان حضور در مراسم پیاده روی اربعین برای پیش ثبت‌نام در سامانه سماح باید اطلاعاتی چون کدملی، شماره گذرنامه و شماره تلفن همراه را در سامانه وارد کنند و در گروه‌های حداکثر 10 نفره ثبت نام کرده و در پایان کد رهگیری دریافت نمایند که دسترسی به اطلاعات بعدی از طریق این کد امکان‌پذیر است.

بر اساس این اعلام ارتباط با زائران برای اطلاع‌رسان‌ های بعدی از طریق شماره تلفن‌های همراهی که ثبت می‌شود، برقرار خواهد شد. متقاضیان سفر اربعین باید دارای گذرنامه با اعتبار تا پایان سال 94 باشند.

بنابراین افرادی که در محرم و صفر امسال قصد سفر پیاده به کربلا را دارند می بایست در این سامانه ثبت نام کنند.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید