سیگنال های بی انگیزگی کارمندان از کار!

0

پاراف سیگنال های بی انگیزگی کارمندان از کار! : ثابت شده است که بریدگی کارمندان از کار، هزینه‌های زیادی را برای شرکت‌ها ایجاد می کند . شما باید بتوانید نشانه‌های عدم تعهد کارمندان را تشخیص دهید، تا بتوانید هرگونه مشکلی که باعث آن شده است را حل کنید.

* یکی از مشهودترین علامت‌های عدم تعهد زمانی است که کارمندان شما شروع به غیبت‌های بیشتر و بیشتر در طول هفته می‌کنند. اگر کارمندان برای ملاقات ها حاضر نشوند، غالباً کار را زودتر ترک کرده و یا دیر به محل کار می رسند، باید با او درباره‌ی غیبتش صحبت کنید. مطمئن شوید هیچ مشکل شخصی ای ندارد که با حضور او در محیط کار تداخل ایجاد کرده است. اگر دلیلی پیدا نکردید، ممکن است غیبت او نشانی از عدم تعهد او باشد.

* اگر یک کارمند همیشه در محل کار حضور دارد، اما کارایی او مانند قبل نیست، شاید این نشانی از جدا شدن روانی او از کار باشد. اگر دیگر نمی‌تواند کارهایی که در طول دوران فعالیت خود همیشه سر وقت حاضر می کرد برای ضرب العجل های کنونی آماده کند، یا قدرت و انگیزه برای پیشبرد یک پروژه بدون خطا و اشتباهات کودکانه را ندارد، او احتمالاً از کار خود بریده است. با او صحبت کنید تا ببینید که چرا نسبت به کارش بی علاقه شده و سعی کنید تا راهی برای افزایش کارایی او پیدا کنید.

* رفتار نادرست همانند آتش سریعاً در کل اداره گسترش یافته و حتی ممکن است موجب عدم تعهد دیگر کارمندان شود. مراقب اطلاعاتی منفی ای که یک کارمند درباره محیط کارش می‌گوید باشید، زیرا این هم نشانه دیگری از عدم عهد است. به صفحات اجتماعی او نگاهی انداخته و اطمینان بیابید که نسبت به شرکت شما، مدیر و یا همکارانش بد نمی‌گوید. رفتار بد ممکن است در کارمندی که احساس می کند توانایی لازم برای انجام درست‌ِ کار را ندارد، و یا فکر میکند که حتی اگر کارش را خوب انجام دهد، به خوبی از او قدرشناسی نمی‌شود، نیز اتفاق بیفتد.

* کارمندی که قبلاً همیشه برای کارهای اختیاری داوطلب می‌شد، اما اکنون این‌گونه نیست را تحت نظر بگیرید. اگر او هیچ‌ گاه مایل به انجام پروژه‌ای به جز وظایفش نیست، شاید نسبت به شما در کارهایش احساس عدم تعهد می‌کند. با او صحبت کنید تا دلیل داوطلب نشدن‌های ناگهانی او را بفهمید.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید