زمان آغاز پروژه مسکن بازنشسته‌ها

0
زمان آغاز پروژه مسکن بازنشسته‌ها
زمان آغاز پروژه مسکن بازنشسته‌ها

پاراف زمان آغاز پروژه مسکن بازنشسته‌ها : علی ربیعی، وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی گفت:طرح مسکن اجتماعی برای بازنشستگان فاقد مسکن در کشور از اواخر سال 95 عملیاتی خواهد شد. منتظر اعتبار یارانه‌ها هستیم تا از طریق آن وام ارزان قیمت بدهیم.

هر چند می توانستیم با همین وام‌های موجود مسکن اجتماعی را تامین اعتبار کنیم ولی هدف ما این بود که وام ارزان قیمت بدهیم و در حال حاضر منتظر منابعی از طرح هدفمندی یارانه‌ها هستیم که بتوانیم وام ارزان قیمت ارائه دهیم.

آقای ربیعی درباره آخرین وضعیت مسکن اجتماعی گفت: تفاهم نامه همکاری وزارت راه و وزارت کار به امضا رسید. اینکه زمین هایی را در غیر از شهرهای بزرگ در اختیار مسکن اجتماعی گذاشته شود به نتیجه رسیده ایم. تعیین گروه های هدف در کمیته امداد و بهزیستی بر عهده وزارت کار است.

قصد داریم پولی را از صندوق تأمین اجتماعی و صندوق بازنشستگی در بانک مسکن ذخیره کنیم. بازنشستگان برای مسکن اجتماعی در اولویت هستند.

وی با بیان اینکه شناسایی گروه های هدف در قالب تعاونی‌های مسکن هم بر عهده وزارت کار است اظهار داشت: خدمات فنی و در اختیار گذاشتن زمین بر عهده وزارت راه و شهرسازی است.

طرح مسکن اجتماعی برای بازنشستگان فاقد مسکن در کشور از اواخر سال 95 عملیاتی خواهد شد. بررسی این طرح به اتمام رسیده است و در حال حاضر سازمان تأمین اجتماعی و وزارت راه و شهرسازی در این زمینه همکاری می‌کنند، در تلاش هستیم سازوکاری طراحی کنیم که یارانه سود تسهیلات به متقاضیان این طرح اعطا شود.

به گزارش پاراف به نقل از تسنیم، وی افزود: در مورد گروه های هدف بهزیستی تفاهم نامه را به گونه ای دیگر پیش بردیم. در حال حاضر 30 هزار مسکن اجتماعی برای بهزیستی در حال ساخت داریم. مسکن اجتماعی در این بخش حمایتی به خوبی جلو می رود. هزینه های بخش بهزیستی از بخش هایی مانند بنیاد مستضعفان، بنیاد مسکن و خیرین تامین شده است به گونه ای که برای هر واحد بنیاد مستضعفان 15 میلیون تومان، بنیاد مسکن 2 میلیون تومان و خیرین هم کمک کردند و به هر حال کار در حال انجام است.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here