سنگاپور مقصد جدید کارجویان

0
سنگاپور مقصد جدید کارجویان
سنگاپور مقصد جدید کارجویان

پاراف سنگاپور مقصد جدید کارجویان :  بحران بی‌کاری یا به تعبیر وزیر کار ایران، «سونامی بی‌کاری» به جایی رسیده که حالا علی ربیعی در سفرش به سنگاپور در زمینه اعزام و انتقال نیروی کار به این کشور به مذاکره پرداخته است.

وزیر کار در دیدار با وزیر منابع انسانی سنگاپور، در زمینه اعزام و انتقال نیروی کار متخصص و باکیفیت به توافق رسید. ربیعی در دیدار با «لیم سوئی سای»، وزیر منابع انسانی سنگاپور، در مورد اعزام نیروی کار متخصص و توسعه مناسبات دوجانبه رایزنی کرد. وزیر تعاون، کار و رفاه و وزیر منابع انسانی سنگاپور در مذاکرات خود برای انتقال نیروی کار متخصص و باکیفیت در زمینه‌های مختلف از ایران به این کشور جنوب‌شرق آسیا به توافق رسیدند.

وزیر کار در این دیدار با اشاره به موقعیت ایران که می‌تواند پل ارتباطی غرب و شرق باشد، مزایای ایران را در منطقه خاورمیانه برای سرمایه‌گذاری خارجی بسیار مناسب دانست و گفت: نیروی انسانی متخصص، جوان و تحصیل‌کرده، اشتراک منافع در جهان، امنیت بالا برخلاف کشورهای دیگر منطقه و جهان و منابع معدنی ارزان و فراوان موقعیت ایران را برای سرمایه‌گذاری خارجی بسیار مناسب کرده است.

  ربیعی آمادگی کشورمان را برای پذیرش سرمایه‌های خارجی اعلام کرد و گفت که برنامه‌ریزی جمهوری اسلامی ایران در پنج‌سال آینده باید به‌گونه‌ای باشد تا رشد ۴۰ درصدی را تجربه کند. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین خواستار کشف حوزه‌های همکاری با این کشور جنوب‌شرق آسیا شد تا زمینه لازم برای توسعه اقتصادی و تجاری میان دو کشور بیش از پیش فراهم شود.

ربیعی با اشاره به رشد سریع ایران در دوران جدید گفت که بازار بالقوه ٣٠٠‌میلیون‌نفری منطقه فرصت‌های سرمایه‌گذاری و اقتصادی زیادی را برای صاحبان کسب‌وکار در نقاط مختلف جهان ارائه می‌کند. ایران دارای دومین اقتصاد بزرگ در منطقه با تولید ناخالص داخلی ۴۵٠‌میلیارددلار است. وی با تأکید بر اینکه ایران در مناسبات بین‌المللی از موقعیت روبه‌رشدی برخوردار بوده و به‌عنوان کشوری ثبات‌بخش در منطقه شناخته می‌شود، گفت که به دلیل تلاش‌های تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای ایران و توافقات هسته‌ای بین‌المللی و بر مبنای بررسی‌های انجام‌شده مؤسسات تحقیقاتی، ایران طی سال‌های ٢٠١۶ میلادی تا ٢٠٢٠ در میان کشورهای منطقه خاورمیانه بالاترین میزان رشد را تجربه خواهد کرد.شرق.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here