افزایش یک برابری حقوق بازنشستگان در برنامه ششم توسعه

0
حقوق بازنشستگان
حقوق بازنشستگان

پاراف افزایش یک برابری حقوق بازنشستگان در برنامه ششم توسعه : در روزهای اخیر خبری ازکمیسیون تلفیق مجلس، درباره افزایش ۱۰۰ درصدی حقوق بازنشستگان در طول ۵ ساله اجرای برنامه ششم توسعه، منتشر شده است.

دولت مصمم است در طول برنامه ششم توسعه، گام‌های موثری را برای افزایش حقوق بازنشستگان لشکری و کشوری بردارد.

محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت نوبخت درباره افزایش ۱۰۰ درصدی حقوق بازنشستگان در طول زمان اجرای برنامه ششم توسعه گفت: آنچه در برنامه ششم که سال گذشته به مجلس ششم تقدیم شد، نشان می‌دهد ارتباطی به تحولات این روزها ندارد. در سال گذشته تصریح شد برابری در حقوق بازنشستگان جایگزین تبعیض فعلی شود. الان افراد بر پایه قانون مدیریت خدمات کشوری، بازنشسته می‌شوند.

در ماده ۶۸ این قانون، غیر از حقوق ثابت، ۱۰ فوق‌العاده پرداخت برای یک کارمند قائل شده‌اند. کسانی که قبل از این قانون بازنشسته شده اند، این ۱۰ مورد را نداشته و از فوق‌العاده‌ها محروم بودند، هر چند همه فوق‌العاده‌ها در بازنشستگی مورد استفاده نیست و فقط فوق‌العاده‌های مستمر در بازنشستگی موثر خواهد بود. پس کسانی که قبل از این قانون بازنشسته شدند، میزان حقوق پایین تری می‌گیرند. کسانی هم که بعد از اجرای این قانون بازنشسته شدند نیز از برخی فوق‌العاده‌ها، برخوردار نیستند.

او در ادامه سخنانش گفت: از ابتدای فروردین گفتیم نظام پرداخت حقوق اصلاح خواهد شد. این جزء سیاستهای مصوب و مصمم دولت از ابتدا بوده است. ما تصمیم گرفته‌ایم طی برنامه ششم نابرابری‌های حقوق را جبران کنیم. همه کارمندان ۱۲ درصد افزایش حقوق داشته اند ولی بازنشستگان ۲۰ درصد افزایش حقوق را دریافت کردند. گام دوم در بخشنامه بودجه سنواتی برداشته شد که در آن، نسبت به افزایش حقوق بازنشستگان تاکید شده است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اینکه منابع این امر تهیه شده، گفت: دولت مصمم به افزایش حقوق بازنشستگان است. الان دولت به طور متوسط ۱۵۰۰ میلیارد تومان ماهانه فقط برای تعدیل گام اول حقوق بازنشستگان صرف می کند، منتهی چون فاصله دریافتها زیاد است، این مسایل دیده نمی‌شود.

امیدواریم تا پایان برنامه ششم، دریافتی حقوق بازنشستگان و شاغلان ترمیم و فاصله‌ها بین حقوق اشخاص، کم شود. همچنین گفتنی است امسال به دستور آقای رئیس جمهور همه کارکنان از تبصره ۱۰ ماده ۶۸ برای رعایت عدالت، بهره‌مند شدند.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید