شعار هفته دولت در سال ۹۵ اعلام شد

0
شعار هفته دولت در سال 95 اعلام شد
شعار هفته دولت در سال ۹۵ اعلام شد

پاراف شعار هفته دولت در سال ۹۵ اعلام شد : دبیرخانه شورای اطلاع‌رسانی دولت شعار هفته دولت را اعلام کرد.

“اقدام و عمل ملت-دولت؛ امیدوار و استوار” به عنوان شعار هفته دولت اعلام شد.

علت نامگذاری هفته دولت چیست؟

دولت شهید رجائی، نخستین دولت مکتبی بود که پس از حاکمیّت لیبرالها در کشور، عهده‏ دار امور مملکت گردید و در آن دوره‏ ی بحرانی حداکثر تلاش و کوشش خود را برای خدمت به اهداف مقدس انقلاب صادقانه اعمال کرد تا آنجا که جان خویش را بر سر آن نهادند.

پس از عزل بنی صدر، دشمنان انقلاب، سعی در براندازی حکومت اسلامی با از میان بردن مسؤولین نظام کردند و فاجعه جانگداز هفتم تیر ۱۳۶۰، که منجر به شهادت شهید مظلوم بهشتی و ۷۲ تن از یاران امام و انقلاب گردید، ثمره‏ ی‏ تصمیم شیطانی استکبار جهانی و دشمنان انقلاب بود.

گرچه عکس‏ العمل سریع، قاطع و انقلابی رهبر کبیر انقلاب و ملّت بزرگ ایران هرگونه ابتکار عمل را از آن‏ ها سلب نمود ولی کار به‏ زعم دشمنان هنوز به اتمام نرسیده بود و طرح نابودی مسؤولین طراز اوّل مملکت در رأس فعالیتهای آن‏ ها قرار داشت.

دبیرخانه شورای اطلاع‌رسانی دولت شعار هفته دولت را اعلام کرد. “اقدام و عمل ملت-دولت؛ امیدوار و استوار” به عنوان شعار هفته دولت اعلام شد.

بدین‏ ترتیب واقعه هشتم شهریور در همان سال به وقوع پیوست و رئیس جمهور محبوب محمدعلی رجائی و نخست‏ وزیر متفکّر و دانشمندش حجت‏ الاسلام و المسلمین دکتر محمدجواد باهنر در انفجار دفتر نخست وزیری به درجه‏ ی رفیع شهادت نائل آمدند.پاراف.