سیم‌کارت‌ رایتل جایگزین دفترچه تأمین‌اجتماعی می شود

پاراف عیدی بازنشستگان راه‌آهن و مخابرات هفته آینده پرداخت می شود : محمود اسلامیان مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری  در دومین جشنواره ورزشی بازنشستگان در ورزشگاه شیرودی از پرداخت عیدی بازنشستگان راه‌آهن و مخابرات تا روز شنبه خبر داد. ویگفت: بازنشستگی شروعی از یک دوره زندگی است و ما از هر طرح و برنامه‌ای در جهت ارتقای سلامت و نشاط بازنشستگان حمایت می‌کنیم و امیدواریم برنامه‌های ورزشی از این دست در سراسر کشور تعمیم یابد.

معتقدیم صندوق بازنشستگی در کنار مسائل بیمه‌ای، وظایف اجتماعی و فرهنگی دارد ولی باید این را در نظر داشت که به تنهایی نمی‌تواند آن را انجام دهد.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری افزود: طرحی را برای دولت در دست تدوین داریم که براساس آن با همکاری و ظرفیت دستگاه‌های مختلف امکان ورزش کردن را برای بازنشستگان فراهم کنیم. متاسفانه افراد پس از بازنشسته شدن ارتباط‌شان با دستگاه‌های اجرایی متبوع قطع می‌شود. ما باید بتوانیم این ارتباط را با دستگاه‌ها برقرار کنیم. همچنین توسعه فرهنگ گردشگری را مدنظر داریم، اقتضای سن بازنشستگی سفر کردن است و یک آرامش برای بازنشستگان به دنبال دارد. حجم سفرها را در سال جاری به ۱۲۰ هزار سفر افزایش دادیم و کمک هزینه سفرها نیز از ۲۵۰ به ۳۰۰ هزار تومان افزایش یافته است و علاوه بر این کمک هزینه سفر به عتبات عالیات نیز از ۵۰۰ به ۶۰۰ هزار تومان افزایش یافته است.

عیدی بازنشستگان توسط دستگاه‌ها تامین اعتبار می‌شود و به صندوق بازنشستگی منتقل می‌شود و ما آن را واریز می‌کنیم. متاسفانه پرداخت عیدی این دستگاه‌ها تاکنون عملیاتی نشده و روز گذشته در جلسه‌ای که با دکتر نوبخت داشتیم، مقرر شد علی‌الحساب مبلغی را به حساب این بازنشستگان واریز کنیم.  واریز عیدی بازنشستگان راه‌آهن و مخابرات تا روز شنبه هفته آینده انجام خواهد شد البته قصوری از سوی ما نبوده است و امیدواریم این مشکلات در سال‌های آینده حل شود.

اسلامیان در پاسخ به پرسش دیگری درباره نتیجه دادگاه پرونده ملکی در منطقه الهیه تهران که در دولت قبل به یک چهارم قیمت به شرکت واگذار شده بود، گفت: در حال حاضر بخش عمده‌ای از زمین آزاد شده است و تنها بخش تجاری آن باقی مانده که جالب است این فرد شکایت کرده و درخواست چند میلیارد تومان بابت سرقفلی دارد، در حالی که این اموال دو میلیون بازنشسته است و این درخواست وی ناحق است و امیدواریم به زودی این مشکل حل شود و اموال بازنشستگان به آنها برگردد.ایسنا.

به این مطلب امتیاز دهید

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.