ویژه برنامه های شب های قدر در حرم مطهر رضوی، حرم حضرت معصومه (س)، مسجد جمکران و مصلی امام خمینی(ره)

0
ویژه برنامه های شب های قدر در حرم مطهر رضوی، حرم حضرت معصومه (س)، مسجد جمکران و مرقد امام(ره)
ویژه برنامه های شب های قدر در حرم مطهر رضوی، حرم حضرت معصومه (س)، مسجد جمکران و مرقد امام(ره)

پاراف ویژه برنامه های شب های قدر در حرم مطهر رضوی، حرم حضرت معصومه (س)، مسجد جمکران و مصلی امام خمینی(ره) : امشب، چشم‏ هایم را پنهان می‏کنم تا خواب، راه دیدگانم را نیابد. امشب، نزولی بزرگ را به تماشا می ‏نشینم؛ با صد هزار فرشته بر دستانشان حریر. خواب، امشب در چشمان حیرت‏زدگان از تماشای آن همه نور می‏شکند. آمدگان بی ‏درنگ، از آسمان و روندگان نورانی به آسمان، در تدارک کدامین واقعه باشکوه، چنین فرمانبرداران بی‏چون و چرای خالق این شبند!

ویژه برنامه های شب های قدر در حرم مطهر رضوی

ویژه برنامه‌های شب‌های قدر بارگاه منور رضوی در سه شب ١٩، ٢١ و ٢٣ ماه مبارک رمضان از ساعت ٢١ تا یک بامداد با سخنرانی به همراه مرثیه سرایی، عزاداری و قرائت دعای روحبخش جوشن کبیر توسط برترین قاریان و مداحان کشور در صحن جامع رضوی و تمامی صحن‌ها و رواق‌های متبرکه برگزار می‌شود.

در مراسم احیاء شب نوزدهم حجت‌الاسلام و المسلمین رئیسی برنامه سخنرانی و آیین قرآن به سر را اجرا خواهند کرد. قرائت دعای جوشن کبیر بر عهده مهدی اکبری و مهدی سروری و مراسم عزاداری و مرثیه سرایی نیز توسط سید جعفر ماهرخسار و مهدی سروری انجام خواهد شد.

در مراسم شب بیست و یکم ماه مبارک رمضان نیز حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر ناصر رفیعی برنامه سخنرانی و مراسم قرآن به سر، حسین نیک‌بخت و رضا نبوی قرائت دعای جوشن کبیر و علی ملائکه مراسم عزاداری و مرثیه سرایی را برعهده خواهند داشت.

در مراسم شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان نیز حجت‌الاسلام سیدمهدی میرباقری برنامه سخنرانی و مراسم قرآن به سر، احمد واعظی و امیر عارف قرائت دعای جوشن کبیر و علی خوش چهره نیز به عزاداری و مرثیه سرایی می پردازند.

ویژه برنامه های شب های قدر در حرم مطهر حضرت معصومه(س):

حجت الاسلام جواد بهشتی پور در گفت وگویی اظهار داشت: خادمان حرم بانوی کرامت در شب های قدر در آماده باش کامل در راستای فراهم ساخت فضایی آرام و معنوی برای زائران این حرم شریف هستند. وی با اشاره به آغاز ویژه برنامه های حرم بانوی کرامت در شب های قدر از ساعت ٢٢ گفت: در شب نوزدهم ماه مبارک رمضان (جمعه ۴ تیرماه) با اقامه نماز جماعت و بیان احکام آغاز و با قرائت فرازهای دعای ابوحمزه و دعای افتتاح توسط حجت الاسلام ضیایی و برگزاری محفظ قرآنی با حضور قاریان برجسته کشوری ادامه می یابد.

بهشتی پور افزود: قرائت دعای جوشن کبیر با نوای حجت الاسلام محمدپور و سخنرانی و اجرای مراسم احیا توسط حجت الاسلام والمسلمین رفیعی از دیگر برنامه های حرم مطهر در شب نوزدهم رمضان می باشد.

وی با اشاره به قرائت دعای جوشن کبیر با صدای حاج عباس حیدرزاده و سخنرانی و برگزاری مراسم احیا با حضور تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) در شب ٢١ رمضان گفت: در شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان نیز دعای جوشن کبیر توسط حاج سید احمد شمس قرائت می شود و آیین سخنرانی و برگزاری مراسم احیا توسط حجت الاسلام والمسلمین سید حسین مؤمنی برگزار می شود. وی با اشاره به قرائت دعای ابوحمزه و دعای افتتاح در شب های ٢١ و ٢٣ ماه مبارک رمضان در حرم مطهر گفت: ویژه برنامه شب های قدر حرم حضرت فاطمه معصومه(س) در ساعت ٢:١۵ بامداد پایان می یابد.

ویژه برنامه های شب های قدر در  مسجد مقدس جمکران:

معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران ضمن اعلام آمادگی میزبانی از زائران، ویژه برنامه های شب های قدر در این مکان مقدس را اعلام کرد. حجت ‌الاسلام عباس ابراهیمی روز پنجشنبه در گفت و گویی، با اشاره به آمادگی این مکان مقدس در میزبانی از شب زنده داران گفت: در شب‌های قدر تلاش شده است که فضا و بستر مناسب توسط خادمان بخش‌های مختلف مسجد جمکران برای بهره مندی بیشتر عموم مردم به ویژه نسل جوان در شب‌های قدر فراهم شود.

وی ضمن بیان فعال بودن خدمات فرهنگی گل نرگس ویژه کودکان و برنامه «جوانه‌های انتظار» ویژه نوجوانان در شب‌های قدر، عنوان کرد: ویژه برنامه های مراسم احیای شب‌های قدر در مسجد مقدس جمکران از ساعت ٢٢ آغاز با قرائت قرآن کریم توسط قاریان برجسته ملی و بین‌المللی آغاز می شود. در مراسم احیای شب نوزدهم، دعای افتتاح توسط حجت ‌الاسلام‌ والمسلمین سیدبها ضیایی قرائت و پس از آن، دعای جوشن کبیر ساعت ٢٣ توسط حاج عباس حیدرزاده قرائت می‌شود.
وی ادامه داد: مراسم احیای شب نوزدهم از ساعت یک بامداد آغاز می‌شود و حجت ‌الاسلام ‌والمسلمین مومنی به اجرای این مراسم می‌ پردازد.

معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران با اشاره به برنامه‌های احیای شب بیست و یکم در مسجد مقدس جمکران، گفت: در این شب دعای افتتاح ساعت ٢٢ توسط حجت ‌الاسلام‌ و‌المسلمین سیدبها ضیایی قرائت می ‌شود، همچنین دعای جوشن کبیر توسط حاج علی مالکی ‌نژاد و مراسم احیای شب بیست و یکم توسط حجت الاسلام والمسلمین میرباقری برگزار می ‌شود.
ابراهیمی یادآورشد: حجت الاسلام و المسلمین محمدپور در شب بیست و سوم ساعت ٢٣ به قرائت دعای جوشن کبیر می ‌پردازد، همچنین در این شب، مرثیه‌ خوانی و ذکر توسل توسط حاج سیدعلی حسینی‌ نژاد صورت می‌گیرد و مراسم احیا ساعت ١:٢٠ بامداد توسط آیت ‌الله کریمی جهرمی برگزار خواهد شد.

ویژه برنامه های شب های قدر در  مصلای امام خمینی(ره):

مراسم احیای شب‌های قدر با سخنرانی و قرآن به سر گرفتن حجت الاسلام والمسلمین پناهیان، مداحی حاج مرتضی طاهری و قرائت قرآن و دعاخوانی برترین قاریان و مداحان کشور برگزار می‌شود. مراسم احیای شب‌های قدر با سخنرانی و قرآن به‌سر گرفتن توسط حجت الاسلام پناهیان، مداحی حاج مرتضی طاهری و قرائت قرآن و دعاخوانی برترین قاریان و مداحان کشور برگزار می‌شود.

این مراسم، شب‌های ۱۹، ۲۱ و ۲۳ ماه مبارک رمضان مصادف با ۴، ۶ و ۸ تیر ماه از ساعت ۲۲ الی ۲:۳۰ بامداد برگزار می‌شود. جزییات برنامه احیای شب‌های قدر در مصلای بزرگ امام خمینی(ره) به شرح ذیل است:

ویژه‌برنامه شب نوزدهم ماه مبارک رمضان

۱) مجری: آقای مجید یراق بافان ۲) قاری قرآن: آقای محمدرضا پورزرگری ۳) دعای جوشن کبیر: آقایان مهدی قربانعلی و حسین یزدان‌پناه ۴) مداح: آقای مرتضی طاهری ۵) سخنرانی و قرآن به سر گرفتن: حجت الاسلام علیرضا پناهیان

ویژه برنامه شب بیست و یکم ماه مبارک رمضان

۱) مجری: آقای کمال هاشم زاده ۲) قاری قرآن: آقای دکتر قاسم رضیعی ۳) دعای جوشن کبیر: آقایان مهدی قربانعلی و حسین یزدان‌پناه ۴) مداح: آقای مرتضی طاهری ۵) سخنرانی و قرآن به سر گرفتن: حجت الاسلام علیرضا پناهیان

ویژه برنامه شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان

۱) مجری: آقای طباطبایی ۲) قاری قرآن: آقای سعید طوسی ۳) دعای جوشن کبیر: آقایان مهدی قربانعلی و علی‌رضا سبحانی ۴) مداح: آقای مرتضی طاهری ۵) سخنرانی و قرآن به سر گرفتن: حجت الاسلام علیرضا پناهیان.پاراف.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید