۸۰۰ معلم مدارس استثنایی‌ بازنشسته شدند

0
800 معلم مدارس استثنایی‌ بازنشسته شدند
۸۰۰ معلم مدارس استثنایی‌ بازنشسته شدند

پاراف ۸۰۰ معلم مدارس استثنایی‌ بازنشسته شدند : مجید قدمی رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور با اشاره به کمبود نیروی انسانی متخصص در مدارس استثنایی گفت: با سونامی بازنشستگی روبه‌رو هستیم و امسال و سال آینده ۸۰۰ نفر از همکاران ما بازنشسته می‌شوند اما جذب ما از آزمون استخدامی ۱۲۵ نفر بود و سال آینده هم تعداد محدودی از دانشگاه فرهنگیان فارغ‌التحصیل و به مدارس ما خواهند آمد.

اولویت نخست مدیریت زمان است هرچقدر که بتوانیم معلولیت‌ها را زودتر تشخیص دهیم، ارائه خدمات توانبخشی و جبران بخشی از معلولیت‌ها با سرعت بیشتری انجام می‌شود

مجید قدمی در نشست خبری روز جهانی معلولان افزود: مکاتباتی با رئیس سازمان مدیریت داشتیم تا بتوانیم برای استخدام ۸۰۰ نفر مجوز دریافت کنیم. کادر تخصصی نیازمند هستیم و باید از این کانال افراد متخصص جذب کنیم تا کلاس‌های ما بدون معلم نمانند.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور درباره آخرین نتایج طرح سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان گفت: از یک میلیون و ۲۰۰ هزار دانش‌آموز کلاس اولی مشخص شد ۶۰ درصد دچار پوسیدگی دندان هستند، ۴ درصد چاق، ۱۳ درصد دارای اضافه‌وزن و ۷ درصد لاغر هستند.

مجید قدمی در نشست خبری که به مناسبت روز جهانی معلولان ترتیب داده شده بود، با بیان اینکه امسال سیاست‌هایی را در اولویت داریم افزود: اولویت نخست مدیریت زمان است هرچقدر که بتوانیم معلولیت‌ها را زودتر تشخیص دهیم، ارائه خدمات توانبخشی و جبران بخشی از معلولیت‌ها با سرعت بیشتری انجام می‌شود.

وی ادامه داد: امسال ۱۲۷ هزار و ۹۵۰ دانش‌آموز در آموزش و پرورش استثنایی مشغول فعالیت هستند که ۵۴ هزار نفر در سیستم تلفیقی در مدارس عادی و ۷۳ هزار نفر در مدارس خاص تحصیل می‌کنند.ایران.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید