آیا موعد خانه‌تکانی در دولت فرا‌رسیده است؟

0
آیا موعد خانه‌تکانی در دولت فرا‌رسیده است؟
آیا موعد خانه‌تکانی در دولت فرا‌رسیده است؟

پاراف آیا موعد خانه‌تکانی در دولت فرا‌رسیده است؟ : محمد‌رضا تاجیک، استاد دانشگاه و از فعالان اصلاح‌طلب در گفت‌و‌گویی با روزنامه اعتماد به تحلیل فضای سیاسی کشور پرداخته‌ و در بخشی از این گفت‌و‌گو در پاسخ به این پرسش که دولت تا چه اندازه در پیروزی اصلاح‌طلبان نقش داشت تاکید کرد:

«بگذارید نامی که خود بر خود – یعنی اعتدال- گذاشته‌اند را پاس بداریم. اما در تحلیل نهایی و در شرایط کنونی، دولت را جزئی از خانواده بزرگ اصلاح‌طلبی می‌دانم» تاجیک در بخش دیگری از این مصاحبه در پاسخ به این پرسش که آیا زمان خانه تکانی در کابینه فرا رسیده‌است یا نه پاسخ داد:«بله. به نظر من رسیده. به نظرم، باید قبل از انتخابات این کار صورت می‌گرفت ولی به لحاظ ملاحظات انتخاباتی شاید عقلایی بود یک مقداری تحمل شود.

به نظرم، برخی استانداران و برخی از وزرا باید تغییر کنند، به هر حال باید دولت شاداب‌تر و کارآمدتری را شاهد باشیم، باید دولت چابک‌تری را شاهد باشیم. دولت برنامه‌ریزتر و دولتی که بالاخره بتواند در این شرایط به نیازها و مطالبات مردم پاسخ جدی‌تری بدهد.

برخی از این مدیران سنگین‌پاتر از این هستند که بتوانند در شرایط کنونی به‌صورت چابک‌ عمل کنند. با تمام احترامی که برای همه مدیران قائل هستم فکر می‌کنم اگر دولت آقای روحانی بخواهد این اقبال عمومی را در انتخابات بعدی داشته باشد باید تغییراتی را در سطح مدیریتی انجام بدهد.»

تاجیک درباره عملکرد جریان روحانیت مبارز نیز به روزنامه اعتماد گفت: «به‌نظر می‌رسد روحانیت مبارز آگاهانه یا غیرآگاهانه، عامدانه یا غیرعامدانه به‌طور فزاینده‌‌ای در سراشیبی خارج کردن آقای روحانی از حریم خود و به بیرون هل دادن او قرار دارد؛ یعنی خودشان هر روز وی را به زیوری از زیورهای اصلاح‌طلبانه می‌آرایند و راغب می‌کنند. به‌نظرم، این هم یکی از ضعف‌های استراتژیک طرف مقابل است؛ اگر فردی کاملا شبیه آنان نباشد، دگر تعریف می‌شود و از حوزه گفتمانی بیرون رانده می‌شود.» این استاد دانشگاه در ادامه در پاسخ به پرسشی درباره رقابت احتمالی احمدی‌نژاد و روحانی در انتخابات آینده گفت: «به‌نظر من، چهار سال بعد آقای روحانی را خواهیم داشت.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here