شروع به کار سامانه ثبت نام کلیه مشمولان قانون کار

0

پاراف شروع به کار سامانه ثبت نام کلیه مشمولان قانون کار : هادی ابوی از آغاز به کار سامانه ثبت نام از کلیه مشمولان قانون کار کشور خبر داد و گفت: به‌ منظور تشکیل بانک اطلاعاتی، افراد باید شماره تلفن ثابت و کد شهر محل زندگی خود را پیامک کنند.

این مقام مسئول کار و کارگری از آغاز به کار سامانه پیامکی ثبت نام از کلیه مشمولان قانون کار کشور به منظور تشکیل اولین بانک اطلاعاتی شاغلان کارگری کشور خبر داد و گفت: تمامی افرادی که مشمول قانون کار کشور هستند، باید اطلاعات مربوط به شماره تلفن ثابت و کد شهر محل زندگی شان را به شماره ۳۰۰۰۱۶۳۳ پیامک کنند.
وی با بیان اینکه سامانه هوشمند شناسایی کلیه شاغلان کشور به صورت پایلوت از مشهد مقدس در هفته گذشته آغاز به کار کرده است، افزود: با ارسال اطلاعات اولیه از سوی شاغلان، کلیه نیروهای کارگری و مشمول قانون کار کشور شناسایی می شوند.

وی خاطرنشان کرد: فرایند بعدی این است که اطلاعات ارائه شده از سوی شاغلان راستی آزمایی می شود و سپس آنها می توانند در سایت کانون عالی انجمن های صنفی کارگران ایران ثبت نام کنند. در مرحله آخر کارت هوشمند به نام هر مشمول قانون کار تهیه و به وی تحویل می شود.

ابوی ، کارت های هوشمند را حاوی اطلاعات شغلی افراد، اطلاعات بیمه ای و مسائل مربوط به شغل دانست و گفت: همچنین از این طریق می توان انجام برخی حمایت های دولتی را برای نیروهای مشمول قانون کار دنبال کرد.

همچنین  در کنار موارد یادشده، مسائل مربوط به بیمه های تکمیلی و درمان و مباحث رفاهی نیروی کار می تواند در قالب کارت های هوشمند پیگیری شود. پیش بینی می شود تعداد شاغلان و نیروهای مشمول قانون کار کشور از آمارهایی که در حال حاضر ارائه می شود، بیشتر باشند.*مهر.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید