تشریح وضعیت پرستاری در کشور

0
تشریح وضعیت پرستاری در کشور
تشریح وضعیت پرستاری در کشور

پاراف تشریح وضعیت پرستاری در کشور  : محمد میرزابیگی معاون پرستاری وزارت بهداشت در نشست خبری در ساختمان وزارت بهداشت ، به تشریح وضعیت پرستاری در کشور پرداخت و گفت: بر اساس برنامه چهارم توسعه ۴۵ هزار پرستار بکارگیری شدند و در برنامه پنجم نیز ۲۳ هزار نیروی پرستاری جذب شده اند. همچنین در جریان اجرای طرح تحول نظام سلامت ۱۶ هزار پرستار جذب مراکز درمانی شدند.

کارانه پرستاران بین ۲ تا ۲.۵ برابر افزایش پیدا کرده و من معتقدم جامعه پرستاری از میزان کارانه ای که دریافت می کند، گلایه ندارد بلکه گله‌مندی آنها از تاخیر در پرداخت کارانه ها است.

میرزابیگی، سطح بندی خدمات پرستاری را راهکار برون رفت از کمبودهای نیروی پرستاری دانست و ادامه داد: در موضوع پرستاران شرکتی دچار عدم امنیت شغلی و همچنین رعایت نکردن حقوق و مزایای این قبیل پرستاران بودیم که بر همین اساس برای اولین بار با ایجاد یک موسسه تخصصی زیر نظر هیئت امنای ارزی وزارت بهداشت بالغ بر ۳ هزار پرستار شرکتی تحت پوشش قرار گرفته‌اند و بزودی ۷ هزار نفر دیگر از پرستاران شرکتی تحت پوشش این موسسه قرار می گیرند.

معاون پرستاری وزارت بهداشت، تضمین امنیت شغلی و همچنین حقوق و مزایای مشابه پرستاران استخدامی را از جمله مزیت های پرستاران شرکتی دانست که تحت پوشش این موسسه قرار گرفته اند.

وی در پاسخ به سئوال خبرنگاری مبنی بر آخرین وضعیت قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری پس از ۸ سال و چند ماه از تصویب آن، توضیح داد: تعرفه های خدمات پرستاری در شورای عالی بیمه است و جلسات کارشناسی با حضور نمایندگانی از وزارت بهداشت، وزارت رفاه و سازمان نظام پرستاری در دستور کار قرار دارد.

میرزابیگی به موضوع کارانه پرستاران اشاره کرد و افزود: کارانه پرستاران بین ۲ تا ۲.۵ برابر افزایش پیدا کرده و من معتقدم جامعه پرستاری از میزان کارانه ای که دریافت می کند، گلایه ندارد بلکه گله‌مندی آنها از تاخیر در پرداخت کارانه ها است.

معاون پرستاری وزارت بهداشت در پاسخ به سئوال خبرنگاری مبنی بر اینکه مسئولان سازمان نظام پرستاری مدعی شده اند ۱۴ هزار پرستار جویای کار در کشور داریم، اظهار داشت: من آمار ۱۴ هزار پرستار بیکار را به هیچ عنوان قبول ندارم و ما حاضریم هر تعداد پرستار جویای کار به وزارت بهداشت معرفی شود، آنها را جذب کار کنیم.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا تاخیر در پرداخت کارانه های پرستاران به مانند پزشکان در بیمارستان هاست، خاطرنشان کرد: در هر بیمارستانی که پرستاران کارانه های خود را با تاخیر چند ماهه دریافت می کنند، پزشکان همان بیمارستان نیز با تاخیر کارانه های خود را دریافت می کنند و هیچ تفاوتی بین زمان دریافت کارانه های پرستاری و پزشکی در بیمارستان ها وجود ندارد.مهر.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید