دولت 90 درصد هزینه داروهای تزریقی دیابت را پرداخت میکند

0
دولت 90 درصد هزینه داروهای تزریقی دیابت را پرداخت میکند
دولت 90 درصد هزینه داروهای تزریقی دیابت را پرداخت میکند

پاراف دولت 90 درصد هزینه داروهای تزریقی دیابت را پرداخت میکند : رسول دیناروند معاون وزیر بهداشت و رییس سازمان غذا و دارو عنوان کرد: دیناروند گفت: 90 درصد هزینه های داروهای تزریقی و 70 درصد هزینه های داروهای خوراکی دیابت را دولت پرداخت می کند. بیماران دیابتی کشور نسبت به کشورهای منطقه دسترسی بهتری به دارو دارند و در عین حال شبکه بهداشت گسترده ای برای شناسایی در ایران وجود دارد.

تنها 40 درصد از افرادی که دیابت دارند دارو دریافت می کنند و 60 درصد از آنها، دارو نمی گیرند که باید این مشکل را به سرعت برطرف کنیم

دیناروند با بیان اینکه اکثر داروهای بیماران دیابت نوع یک و دو شامل؛ داروهای خوراکی و تزریقی را در داخل کشور تولید می کنیم ، گفت: ایران از نظر دانش پزشکی و نظام سلامت نسبت به کشورهای منطقه بسیار پیشرفته تر است.

وی افزود: بیماران دیابتی کشور نسبت به کشورهای منطقه دسترسی بهتری به دارو دارند و در عین حال شبکه بهداشت گسترده ای برای شناسایی در ایران وجود دارد.
دیناروند که در حاشیه همایش بین المللی راهبری دیابت ایران سخن می گفت، افزود: تنها 40 درصد از افرادی که دیابت دارند دارو دریافت می کنند و 60 درصد از آنها، دارو نمی گیرند که باید این مشکل را به سرعت برطرف کنیم.
معاون وزیر بهداشت و رییس سازمان غذا و دارو گفت: عدم پیشگیری و درمان دارویی بیماری دیابت، مشکلاتی مانند زخم پای دیابتی، عوارض کلیوی و چشمی و سایر عوارض را بوجود می آورند که هزینه های زیادی را در پی دارد و لازم است از بروز این بیماری و عوارض آن پیشگیری شود.وبدا.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید