قصور بنیاد شهید و دولت در امور ایثارگران لایحه دائمی شدن احکام برنامه ششم

0
قصور بنیاد شهید و دولت در امور ایثارگران لایحه دائمی شدن احکام برنامه ششم
قصور بنیاد شهید و دولت در امور ایثارگران لایحه دائمی شدن احکام برنامه ششم

پاراف قصور بنیاد شهید و دولت در امور ایثارگران لایحه دائمی شدن احکام برنامه ششم : مهندس غلامعلی جعفر زاده ایمن آبادی نماینده ایثارگرمردم رشت در مجلس شورای اسلامی توجه ویژه دولت به ایثارگران و جانبازان دربرنامه ششم توسعه را خواستار شد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با اشاره به بررسی برخی از مواد لایحه دائمی شدن احکام برنامه ششم توسعه کشور در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در لایحه دائمی شدن احکام و برنامه ششم توسعه متاسفانه حتی یک ماده از مواد مربوط به ایثارگران لحاظ نشده است.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان گفت: اگرچه این ضعف از طرف بنیاد شهید و یا کوتاهی از سوی دولت بوده است به نظر من قصور بسیار بزرگی است که دولت و بنیاد شهید درجهت جبران آن باید کمک کنند.

جامعه ایثارگران در حوزه درمان، معیشت و رفاه دچار مشکلات فراوانی هستند و به رغم افزایش سن و کهنگی زخم های آنان، اما خدمات آنها افزایش پیدا نکرده است، بنابراین باید با ایجاد یک فضای تعاملی میان دولت و مجلس مشکلات آنها را حل کرد.

عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در هر صورت هر مرجعی بوده است باید پاسخگو باشد، زیرا ما انتظار داشتیم این موضوع در قالب لایحه ای به مجلس شورای اسلامی ارائه شود و کار را برای نمایندگان ایثارگر مجلس سخت نکند. اگر تلاش نمایندگان ایثارگر در مجلس نبود من فکر می کنم خسارت جبران ناپذیری به جامعه ایثارگران در پنجسال آینده وارد می شد.

جعفر زاده ایمن آبادی در ادامه متذکر شد: این اطمینان را به ایثارگران، فرزندان شهدا و جانبازان، آزادگان، همسران، خانواده های معظم شهدا و خانواده های ایثارگران می دهم که نمایندگان ایثارگر آنها در مجلس شورای اسلامی به عهدی که با آنها بسته اند پایبند خواهند بود و مدافع حقوق شان هستند. از اینکه هم بنیاد شهید و هم دولت در لایحه برنامه ششم توسعه کوتاهی کرده است، خسارت بسیار بزرگی است و قصور بسیار غیر قابل بخششی است.

وی اضافه کرد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی باید تلاش بیشتری بکنند تا مواد اصلی جا مانده که سالیان سال است بر مبنای آن به این عزیزان خدمات ارائه می شده، احیا و دائمی شود چرا که در صورت حذف آنها نارضایتی بزرگی در جامعه ایجاد خواهد شد.

مهندس ایمن آبادی در پاسخ به این سوال که ممکن است این موضوع در لایحه بودجه سال آینده تکرار شود اظهار داشت: اگر این مشکل درلایحه بودجه سال آینده وجود داشته باشد هرگز ما قصور متولیان امر را نخواهیم بخشید.فاش.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here