اعلام جزئیات پرداخت دو مرحله‌ای حقوق کارکنان دولت موضوع شیوه نامه پرداخت حقوق و مزایا

پاراف اعلام اسامی روزهای هفته معلم : روزشمار برنامه‌ها و عناوین هفته گرامیداشت مقام معلم در سال ۱۳۹۵ توسط مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش اعلام شد.

 یکشنبه ۱۲ اردیبهشت روز «معلم و اندیشه مطهر»

دوشنبه ۱۳ اردیبهشت روز «معلم و میثاق با ولایت»

سه‌شنبه ۱۴ اردیبهشت روز «معلم، جامعه و فرهنگ تکریم»

 چهارشنبه پانزدهم اردیبهشت روز «معلم و پیشکسوتان تعلیم و تربیت»

پنج‌شنبه شانزدهم اردیبهشت روز «معلم و جلوه‌های ایثار»

جمعه هفدهم اردیبهشت روز «معلم، زمینه ساز وحدت ملی»

 شنبه هجدهم اردیبهشت روز «معلم، فرهنگ ساز اقتصاد مقاومتی»

جایگاه روز و هفته معلم:

روز ۱۲ اردیبهشت در تقویم جمهوری اسلامی ایران، روز معلم نامگذاری شده است.پس از پیروزی انقلاب‌اسلامی و شهادت استاد مرتضی مطهری در روز ۱۲ اردیبهشت ماه سال ۱۳۵۸ توسط گروه فرقان، این روز به عنوان روز معلم نامگذاری شد. استاد مطهری در روشنگری اقشار باسواد به ویژه قشر فرهنگی جامعه قدم‌های اساسی برداشته بود و آثار عمیق شهید در احیای فکر دینی اصیل و بی پیرایه و منطبق با نیاز روز جامعه در حال گذار ما بسیار مؤثر بوده  است.

نقش کلیدی معلمان به عنوان مجریان آموزش عمومی و الگوهای اولیه دانش آموزان بسیار مهم جلوه می‌کند. چرا که معلمان جامعه، انسان سازان نسل بعدی‌اند، لذا نقش آنان به گفته حضرت امام خمینی (ره) همچون نقش انبیا است برای مردم.

از سوی یونسکو، نهاد فرهنگی سازمان ملل متحد، ۵ اکتبر روز جهانی معلم نامگذاری شده است.بیش از ۱۰۰ کشور جهان، از جمله ایران، در جریان تصمیم‌گیری برای نامگذاری روز جهانی معلم حضور داشته و هدف از آن توجه بیشتر نسبت به وضعیت معاش معلمان و کیفیت تدریس است.

همه ساله و در چنین روزی در کشورهای مختلف جهان از مقام و نقش معلمان در جامعه تجلیل می‌شود.جوامع پیشرفته جهان اهمیت آموزش عمومی را به عنوان یکی از مهم‌ترین و شاید تنهاترین عامل توسعه اجتماعی دریافته‌اند و سرمایه گذاری‌های عظیم و درازمدتی را روی آن انجام داده‌اند.

شرافت و مرتبت معلم زمانی اهمیت دارد که بتواند شان خداوند و پیامبران را در وجود خود محقق سازد و پیوند انسان به هدف متعالی خلقت یعنی عبادت را برقرار سازد. لذا در این تعریف شهید مرتضی مطهری یکی از آن معلمان راستین است که اولاً با نگاه ترکیبی به همه معارف بشری نظر می کند و ثانیا تمامی تلاشهای علمی و عملی را مقدمه ای برای عبادت می داند و در این راه به مرحله سوم دینداری راه می یابد و با شهادت، عبادت عملی و علمی خود را کامل می سازد. خداوند را می خوانیم که او رابا سالار و سرور شهیدان امام حسین (ع) محشور سازد.پاراف.

به این مطلب امتیاز دهید

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.