جزئیات استخدام، آمار نیروهای مازاد و تعداد ثبت نامی ها در آزمون استخدامی آموزش و پرورش

0

پاراف جزئیات استخدام، آمار نیروهای مازاد و تعداد ثبت نامی ها در آزمون استخدامی آموزش و پرورش : ثبت نام در آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش پایان یافت و ۱۸۰هزار نفر در این آزمون ثبت‌نام کردند.

حسین توکلی، مشاور عالی سازمان سنجش با اعلام اینکه ثبت‌نام برای شرکت در استخدام پیمانی مشاغل آموزشی وزارت آموزش و پرورش در سال 1394 از روز پنجشنبه 15 مرداد از طریق سایت سازمان سنجش آغاز شد و تا ساعت 24 دیروز چهارشنبه 22 مرداد 94 ادامه داشت، از ثبت‌نام ۱۸۰هزار داوطلب در آزمون استخدامی آموزش و پرورش خبر داد و گفت: کارت شرکت در این آزمون در تاریخ ۲۴ شهریور روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد.

براساس آمار اولیه 180هزار داوطلب نسبت به ثبت‌نام برای شرکت در آزمون استخدامی آموزش و پرورش اقدام کرده‌اند و آمار نهایی متعاقباً اعلام می‌شود.

آمار نیروهای مازاد آموزش و پرورش:

حسینی، مدیر کل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش با اشاره به مازاد نیروی زن در کشور گفت: در تهران ۸۰ درصد نیروهای آموزش و پرورش و در کل کشور ۶۰ درصد نیروها زن هستند و در این زمینه مازاد نیرو داریم.

وی با تشریح جزئیات آزمون استخدامی این وزارتخانه  گفت: طبق قانون 3 درصد یعنی 150 ردیف استخدامی سهمیه معلولان است و بایستی طبق قانون، معلولیت فرد به شکلی باشد که مطابق شرایط کار اعلام نیاز شده، شده باشد.

مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش گفت: 25 ردیف استخدامی برای آموزگاران مدارس استثنایی است. وی درباره سهمیه های این آزمون تصریح کرد: 25 درصد سهمیه آزمون استخدامی به فرزندان شهید، اسیر و جانباز تعلق می گیرد. فرزندان فرهنگیان نیز سهمیه دارند و دارای اولویت هستند.

حسینی تصریح کرد: 3 برابر ظرفیت آزمون در امتحان کتبی قبول می شوند و این افراد پس از گذراندن آزمون مصاحبه، فردی که بالاترین نمره را دریافت می کند، برای گذراندن یک دوره یک ساله معرفی می شود تا بتواند وظایفش را در کلاس به خوبی انجام دهد و پس از یک سال به استخدام پیمانی آموزش و پرورش در می آیند. قطعا تا زمانی که استخدام نشود هزینه ای هم برای آنها پرداخت نمی شود.

وی گفت: هنوز مشخص نیست افرادی که باید آموزش ببینند ملزم به پرداخت شهریه هستند یا خیر؟ حسینی تاکید کرد: افراد اگر به صورت رسمی یا قرار دادی در ارگانی دیگر مشغول به کارند نمی توانند در آموزش و پرورش مشغول شوند.*تسنیم.شبکه خبر.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here