روند آمار فساد اداری نگران کننده شد!

روند آمار فساد اداری نگران کننده شد! : ناصر سراج رئیس سازمان بازرسی کل کشور در پیامی به مناسبت سالروز تاسیس این سازمان گفت: افزایش تعداد محکومیت‌های کیفری، نگرانی ‌ایی را درباره روند آمار فساد اداری به وجود می‌آورند.

وی با یادآوری روز ۱۹ مهر و سالروز تأسیس سازمان بازرسی کل کشور افزود: این روز درسال جاری، با ایام سوگواری سرور شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) تقارن یافته که تقارنی قابل تأمل و تدبر است. وی افزود: امام حسین (ع) درخطبه‌ای که تا ابد بر لوح تاریخ باقی خواهد ماند، دلیل اصلی و نخستین برای حرکت خویش را اقامه امر به معروف و نهی از منکر خواند و آن را گام نهادن در مسیر سنت پیامبر اکرم (ص) دانست. قیام مبارک ایشان، قیام علیه فساد و پیام این حرکت، ایستادگی و آزادگی بود.

درمیان دستگاه‌هایی که کار اداره امور دریک جامعه را برعهده دارند، گونه‌هایی متنوع با کارکردهایی مختلف را می‌توان مشاهده نمود؛ اما دراین میان، برخی نهادها و سازمان‌ها، کاری پیچیده‌تر، حساس‌تر و به همان نسبت، دارای پیامدهایی گسترده‌تر را به انجام می‌رسانند.

سراج گفت: سازمـان بازرسی کل کشور در این مجموعه، شاید قدیمی‌ترین و بارزترین نمونه از این دستگاه‌هاست که متولی پایش، کشف، اعلام و پیگیری فسادهای آشکار و نهانی است که در دستگاه‌های اداری کشور وجود دارد یا احتمال وجود آن می‌رود. از این رو، بیراه نیست اگر فعالیت‌های سازمان بازرسی کل کشور را در قالب نگاهی دینی، از مقولات امر به معروف و نهی ازمنکر بدانیم و کارکرد روزمره آن را جریانی جاری برای گسترش نیکی‌ها و ایستادن در برابر کژی‌ها و پلیدی‌ها بپنداریم.

وی خطاب به کارکنان سازمان بازرسی اظهارکرد: سالی که گذشت به یمن تلاش‌های بی شائبه شما، سالی آکنده از اخبار مربوط به دستاوردهای مثبت سازمان در راستـای اهداف والایی بود که از آن یاد کردم. آمار و ارقام اعلام شده درباره اصلاح امور و مقایسه آن میان سال های ۱۳۹۳ و ۱۳۹۴، شاهدی گویا براین مدعاست.

وی اظهارکرد: افزایش تعداد محکومیت‌های کیفری، محکومیت‌های اداری، مقابله با سوء جریان‌ها در معاملات که به لغو، تجدید و فسخ آنها منجر شده، وصول طلب‌ها، مقابله با سوء جریان‌های مالی که به جلوگیری از تضییع اموال و استرداد وجوه انجامیده و جلوگیری از تخریب، تصرف و تغییر کاربری اراضی دولتی و خلع ید و رفع تصرف، بخشی از آماری هستند که از یک سـو، نگرانی‌هایی را درباره روند ارقام و آمار فساد اداری به وجود می آورند، اما از دیگر سوی، حکایتی از تلاش‌های دقیق، ریزبینانه و متکی به شواهد و اسناد همکاران این سازمان در مسیری است که رهبرمعظم انقلاب (دام ظله العالی) به مناسبت‌های مختلف، آن را تلاش برای اصلاح امور و ایجاد جامعه‌ای سالم و عاری از فساد خوانده‌اند و با حمایت‌های حضرت آیت الله آملی لاریجانی ریاست قوه قضائیه به ثمر نشسته است.ایرنا.

به این مطلب امتیاز دهید

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.