حقوق بازنشستگان بصورت پلکانی افزایش می‌یابد

0
حقوق بازنشستگان بصورت پلکانی افزایش می‌یابد
حقوق بازنشستگان بصورت پلکانی افزایش می‌یابد

پاراف حقوق بازنشستگان بصورت پلکانی افزایش می‌یابد : علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از افزایش پلکانی حقوق بازنشستگان خبر داد و گفت: در جلسات آینده بررسی دستمزد حضور خواهم یافت.

ربیعی اظهار کرد: دولت در راستای کاهش نرخ بی‌کاری، برنامه‌های متعددی در حمایت از دانشجویان و جوانان کارآفرین دارد که طرح‌های کارآفرینانه ازجمله این طرح‌هاست و اجرای آن گام مؤثری برای کاهش بی‌کاری در کشور خواهد بود. وی درباره زمان تعیین دستمزد کارگران، افزود: موضوع دستمزد کارگران به شکل سه‌جانبه و در جلسات میان نمایندگان کارگری، کارفرمایی و دولت همچنان در دست بررسی است و شخصا در جلسه‌های آینده حضور خواهم داشت و از نزدیک در جریان امر قرار خواهم گرفت.

ربیعی همچنین از افزایش حقوق بازنشستگان خبر داد و گفت: درصددیم تا حقوق و دستمزد بازنشستگان را به‌صورت پلکانی افزایش بدهیم. وی که در حاشیه اختتامیه شانزدهمین مسابقات ملی مهارت سخن می‌گفت، از تلاش برای کاهش نرخ بی‌کاری تا پایان کار دولت یازدهم خبر داد و افزود: راهبرد دولت در آخرین جلسه شورای‌عالی اشتغال، تک‌رقمی‌شدن بی‌کاری است ازاین‌رو درصدد هستیم که تا پایان کار دولت تدبیروامید، این هدف را بر مبنای نظام عرضه و تقاضای نیروی کار محقق کنیم. به گفته وی، ایجاد اشتغال در صنایع پیشرفته و بهبود فضای کسب‌وکار به تناسب نیازها در مناطق مختلف کشور ازجمله رویکردهایی است که دولت در دستور کار دارد تا متناسب با ظرفیت‌ها و امکانات هر منطقه برای بی‌کاران شغل ایجاد شود.

وی تربیت تکنیسین‌های حرفه‌ای در دانشگاه‌ها را حائز اهمیت دانست و افزود: دولت در نظر دارد تا شرایط را به‌گونه‌ای فراهم کند که دانشجویان در حین تحصیل در دانشگاه شغل آینده خود را نیز پیش‌بینی کنند. وزیر کار در ادامه بر ضرورت تشکیل انجمن ملی نخبگان مهارتی تأکید کرد و از سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور و مسئولان امر خواست تا با تشکیل این انجمن، فعالیت نخبگان مهارتی را رصد کنند. وی برگزاری مسابقات مهارت را گام مؤثری برای شناسایی استعدادهای برتر و نخبه مهارتی دانست و یادآور شد: کشف استعدادهای برتر و ارتقای مهارت این افراد در سطح ملی موجب می‌شود تا در آینده مسیر ورود آنها به بازار کار هموارتر شود.ایسنا.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید